Wiele pytań pozostałych bez odpowiedzi. Dystopijna przyszłość oczami Dax J

Fot. Dan Reid
News
Dax J, album, Utopian Surrealism

Po trzech latach od premiery Offending Public Morality, Dax J ogłosił swój trzeci studyjny album - Utopian Surrealism. W ramach przedpremiery, brytyjski artysta udostępnił jeden z utworów, będący jednocześnie samplerem, który ukaże się dwa miesiące wcześniej aniżeli sam album.

Który to już raz gdy czytamy o muzyce powstałej w czasie pandemii? Pytań pozostałych bez odpowiedzi jest cała masa. Przykłady? Czy rzeczywiście pochodzimy od małp? Jak powstał człowiek? Jaka jest geneza powstania gatunku homo sapiens? Właśnie na te i podobne pytania Dax Heddon starał się uzyskać odpowiedzi sięgając na przełomie lat 2019/2020 po książkę Sapiens. Od zwierząt do bogów autorstwa Yuvala Noah Harari.

Dax J – Universal Future Sound [Utopian Surrealism LP]

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dax J. Inspiracja przyszłej adaptacji

Światowy bestseller w dziedzinie literatury popularnonaukowej, który już teraz przygotowywany jest na hollywoodzką adaptację przez reżysera Ridley’a Scotta, zainspirował Dax J do stworzenia najnowszego albumu w trakcie trwania kwarantanny. Dziesięć utworów ma symbolizować przejście ludzkości w dystopijną przyszłość, odzwierciedlać napięcie w odróżnianiu prawdy i rzeczywistości od stale rosnących zradykalizowanych sieci globalnej manipulacji. Wszystko w towarzyskie skrajnie tworzonej sztucznej rzeczywistości, oszustw i masowych ludobójstw, pozostających w ukryciu przed opinią publiczną.

Brytyjczyk swoją muzykę od 2018 roku wydaje wyłącznie w założonej przez siebie w 2013 roku wytwórni Monnom BlackUtopian Surrealism nie będzie wyjątkiem. Pełny album ukaże się w sierpniu, natomiast nieco wcześniej, bo 11 czerwca, będziemy mogli być w posiadaniu samplera.

Lista utworów samplera albumu:

01. Universal Future Sound
02. Simulated Reality (Terafactory AI Electronics)
03. Utopian Surrealism

Album:

01. Simulated Reality (Terafactory AI Electronics)
02. Universal Future Sound
03. East London Back Alleys (Jungle Techno Mix)
04. Utopian Surrealism
05. The Second Renaissance (Final Dystopia)
06. Industrial Cyber Technologies
07. Opioiding (Fentanyl Mix)
08. None The Wiser
09. Fractalize
10. Anthropic DemisePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →