Były redaktor Mixmaga, Dom Phillips, zaginął w Brazylii 

Fot. Guardian
News
Dom Phillips - bystry, troskliwy dziennikarz

Dom Phillips nie wrócił w niedzielę rano z trzygodzinnej wycieczki łodzią po Amazonii.

Dom Phillips – bystry, troskliwy dziennikarz

Brytyjski dziennikarz i były redaktor Mixmaga, Dom Phillips, zaginął w brazylijskiej Amazonii – donosi The Guardian. Ten wolny strzelec, obecnie mieszkający w Salvadorze, był redaktorem Mixmaga przez większość lat 90. To właśnie on wprowadził do obiegu określenie „progressive house”. W środowisku był chwalony za bystrość, inteligencję, ale także za wyczulenie na kwestie społeczne i troskę, jaką przejawiał względem drugiego człowieka. Po raz ostatni widziano go w ubiegły weekend w graniczącym z Peru regionie Javari z byłym urzędnikiem państwowym i ekspertem w dziedzinie rdzennych plemion Brazylii, Bruno Araújo Pereira. Para była na wycieczce reporterskiej. Wiadomość o zaginięciu obu mężczyzn została podana przez lokalnych przywódców po tym, jak nie wrócili oni z trzygodzinnej wyprawy łodzią.

Niektóre regiony Amazonii stały się w ostatnich latach niezwykle niebezpieczne z powodu nielegalnego wydobycia i wyrębu lasów, polowań i handlu narkotykami, które niestety nadal odbywają całkowicie bezkarnie, a często z użyciem przemocy wobec okolicznej ludności. Wiadomość ta jest szczególnie niepokojąca, biorąc pod uwagę, że para otrzymywała ostatnio pogróżki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Guardian

Poszukiwania trwają

Dom Phillips, będący ojcem trójki dzieci, przeprowadził się do Brazylii w 2007 r., a obecnie pisze książkę na temat środowiska naturalnego. Odkrywszy się na nowo jako korespondent zagraniczny, Phillips pisał o Brazylii dla takich mediów, jak New York Times, Washington Post, Financial Times i Guardian, gdzie jest stałym współpracownikiem.

Policja, marynarka wojenna i lokalni aktywiści rozpoczęli poszukiwania Phillipsa i Pereiry na terenie rozległego stanu Amazonas. W zeszłym tygodniu dziennikarz zamieścił na Instagramie wpis „Piękna Amazonia” wraz z filmem przedstawiającym małą łódź wijącą się po meandrującej rzece. Wszyscy w redakcji trzymamy kciuki za odnalezienie naszego kolegi po fachu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →