Brytyjskie festiwale chcą walczyć z przemocą na tle seksualnym

Fot. Pixabay
News
Wielka Brytania, festiwale

Ponad 100 festiwali sygnowało kartę zobowiązującą do przeciwdziałania przemocy seksualnej na masowych imprezach. Sprawdź!

Wielka Brytania – powracają letnie festiwale

Wielka Brytania daje przykład reszcie świata, w jaki sposób powinno dbać się o bezpieczeństwo uczestników dużych eventów muzycznych. Ponad 100 brytyjskich festiwali, w tym Reading & Leeds i Latitude, podpisało dokument zobowiązujący do walki z przemocą seksualną. Karta opracowana po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Niezależnych Festiwali (AIF) w 2017 roku została zaktualizowana na ten rok, ponieważ kraj przygotowuje się na pierwsze od trzech lat lato z muzyką na żywo.

Karta, zatytułowana Safer Spaces, zawiera obietnicę, że „wszystkie zarzuty dotyczące molestowania seksualnego, napaści i przemocy będą traktowane poważnie, niezwłocznie rozpatrywane i badane”, a wśród 103 sygnatariuszy są m.in. kornwalijski festiwal Boardmasters, Shambala z Northamptonshire i wiele innych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Festiwalowicze zasługują na to, by wiedzieć, że jeśli zgłoszą napaść na tle seksualnym, zostaną wysłuchani, a osoby pracujące na miejscu są wyposażone w sprzęt, który pozwoli im rozpatrywać wszystkie zgłoszenia z odpowiednią wiedzą i empatią. Zasługują też na to, by wiedzieć, że festiwale przyjmują proaktywne podejście do zapobiegania napaściom na tle seksualnym i że obraźliwe zachowania nie będą tolerowane.

– mówi Kelly Bennaton z Rape Crisis England and Wales

Festiwale walczą z przemocą
Fot. YouTube

Bezpieczne festiwale

Phoebe Rodwell z AIF dodała zaś: „Ważne jest, abyśmy odnowili kampanię Safer Spaces w 2022 roku z aktualnymi komunikatami, zasobami i praktykami, aby zapobiegać przemocy seksualnej i promować odpowiednie podejście do sprawy. Będziemy z całą mocą pomagać organizatorom festiwali w wypełnianiu ich obowiązku opieki nad publicznością”.

Według informacji uzyskanych przez Time Out od Metropolitan Police, w okresie od 1 stycznia do 31 października ubiegłego roku w londyńskich lokalach nocnych odnotowano 207 zarzutów napaści na tle seksualnym i 29 zgłoszeń gwałtów.

O inicjatywie Safer Spaces możecie przeczytać więcej pod tym linkiem. Na razie nie wiemy nic na temat tego, czy podobna inicjatywa miałaby pojawić się w Polsce.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →