Bracia Sarapata z długo wyczekiwanym albumem

Grzegorz Łach
News

Kilkukrotnie na łamach naszego portalu anonsowaliśmy nadejście jednego z najbardziej oczekiwanych albumów z polską muzyką elektroniczną. Bracia Sarapata wypuszczają EP1, a my uważnie się temu przysłuchujemy. Sprawdź szczegóły.

Bracia Sarapata – autorska wizja elektroniki

Dawno nie mieliśmy sytuacji na polskim rynku fonograficznym, w którym nadejście wydawnictwa z polską elektroniką budziłoby tak wielkie zainteresowanie. Ciężko się dziwić – bracia Sarapata od jakiegoś czasu wypuszczają utwory, które elektryzują, szokują i wprawiają w zachwyt. Stawiamy teorię, że to nadejście czegoś nowego, wielkiego i na pewno odświeżającego w kontekście nowoczesnej polskiej muzyki elektronicznej. Pół roku temu pisaliśmy o ich zjawisku, a już dzisiaj możemy słuchać debiutanckiego albumu. Po latach stagnacji w polską elektronikę uderzył nie powiew, a prawdziwy podmuch świeżego powietrza. Po blisko trzech latach pracy światło dzienne ujrzało debiutanckie wydawnictwo braci SarapataEP1

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sarapata to duet elektroniczny braci Michała i Mateusza, krakowskich producentów i muzyków na co dzień współpracujących z uznanymi polskimi artystami.  Łączą w sobie wiele skrajności, ale i doświadczeń zdobytych na różnych biegunach muzycznej wędrówki. Brzmienie projektu Sarapata to wypadkowa wielu czynników. Z jednej strony bagaż doświadczeń, z drugiej najbliższe sercu inspiracje, a z trzeciej własna ścieżka, którą wspólnie podążają od lat. Na przekór trendom Sarapata odkrywają przed słuchaczami brzmienie pełne, barwne i bogate. A co najważniejsze – brzmienie, które nie pozwala spokojnie stać w miejscu.

Najgłośniejszy polski album ostatnich lat

3 grudnia swoją premierę miał debiutancki album zespołu zatytułowany EP1. Oprócz Michała i Mateusza, którzy są kompozytorami wszystkich utworów na płycie, w nagraniu materiału na EP1 wzięli udział Marcela Rybska oraz Jakub Żytecki. Nad miksem czuwał czołowy polski producent techno – Karol Mozgawa, znany jako DEAS. Na wydawnictwo składa się siedem kompozycji. Sami artyści zdradzają: 

Utwory na ten album powstawały przez ostatnie trzy lata. Część z nich zrealizowaliśmy niemal w całości w czasie kilku wieczorów, inne produkcje przez miesiące ulegały licznym permutacjom. Płyta jest w pewnym stopniu ukłonem w kierunku naszych rodziców, którzy nie krytykowali naszych życiowych wyborów. Zawsze byli pełni wyrozumiałości i akceptacji dla naszego nienormatywnego stylu życia, gdzieś na pograniczu artystycznych muzycznych aktywności.

Słuchając materiału, ma się wrażenie, jakby bracia Sarapata nie zamierzali ograniczać się w czymkolwiek. To kompletne autorskie dzieło dwóch bardzo utalentowanych artystów, którzy mają papiery, aby prezentować swoją wizję muzyki na największych scenach na świecie. Potężne produkcje przypominające dokonania Moderat czy Jona Hopkinsa są stworzone, aby wybrzmiewały na potężnych soundsystemach.

Bracia Sarapata przykładają uwagę do każdego detalu procesu twórczego swoich dzieł. Mocno podkreślają również, jak ważny wpływ na ich kierunek rozwoju mieli rodzice:​​ „Ta płyta zawiera dużo przestrzeni, zrobiona jest z rozmachem, a jednocześnie jest bardzo osobista. Dlatego na okładkę wybraliśmy monumentalne zdjęcie Tatr z rodzinnego archiwum – wykonane przez naszego tatę Zenitem w latach 80”. Album EP1 dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →