Tajemnicza Bokka zapowiada drugi album

Zapowiedzi

"Płyty “Don’t Kiss And Tell” nie da się zamknąć w jednej szufladzie stylistycznej. W nieskrępowany sposób łączy brzmienia i stylistykę, zabierającą słuchacza w intensywną podróż" - tak zapowiada wytwórnia Nextpop drugi krążek Bokki.

Bokka to zjawisko na polskiej scenie muzycznej, którego nie da się z niczym porównać. Tajemnicza grupa, złożona z 5 znakomitych muzyków w maskach, jest jedną z najbardziej cenionych polskich formacji na nowej scenie muzycznej. W ciągu zaledwie półtora roku Bokka wystąpiła na największych festiwalach w Polsce  (Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Orange Warsaw Festival, etc.) oraz na renomowanych festiwalach zagranicznych: m.in. The Great Escape, Reeperbahn czy Colours Of Ostrava.

Świetnie przyjęta pierwsza płyta (“Bokka”, Nextpop 2013) była przez dziennikarzy określana jako mieszanka synthpopu, dreampopu, shoegaze’u i elektronicznej psychodelii, czasem stawiana pomiędzy The Knife, Lykke Li, a Brianem Eno.
W październiku 2015 ukaże się ich nowa płyta “Don’t Kiss And Tell”, nakładem wytwórni Nextpop, podobnie jak debiutancki krążek Bokki. Zespół w swoim stylu, bez szumnych zapowiedzi, poinformował o tym fanów na swoim profilu na FB, jednocześnie ujawniając okładkę płyty.
Płyty “Don’t Kiss And Tell” nie da się zamknąć w jednej szufladzie stylistycznej.  W nieskrępowany sposób łączy brzmienia i stylistykę, zabierającą słuchacza w intensywną podróż. Wszystko to zapowiada koncerty o rzadko spotykanej mocy – stwierdza Robert Amirian z wytwórni Nextpop.
Jaka będzie druga płyta BOKKI, tego sam zespół na razie nie zdradza, pierwszego singla zapowiadającego album możemy spodziewać się w połowie września.

Bokka – Don’t Kiss And Tell [Nextpop]

Data wydania: 10.2015

Źródło: materiały promocyjne

Polub muno.pl na Facebooku: