Avant Art Festival – elektroniczna impreza rozbita na dwa miesiące

Eventpromo Festiwale
VTSS chce zadbać o nasze bezpieczeństwo

Avant Art Festival to jeden z tych eventów, na które chce się wrócić, jeszcze nim na dobre się skończy. Impreza gości na scenie przedstawicieli sceny noise, awangardy oraz tego rodzaju elektroniki, o którym mówi się eksperymentalna. W tym roku festiwal odbędzie się we wrześniu oraz w październiku. Lokalizacja zaś pozostaje bez zmian. Zapraszamy do Wrocławia i Warszawy!

Avant Art Festival 2020 – zobaczcie, jak to się robi

Wiele projektów imprez masowych upadło tego lata, jednak fani muzyki elektronicznej mają czym się pocieszyć. Nie brakuje przecież rave’ów na świeżym powietrzu oraz niedzielnych posiadówek w zwolnionym tempie, zaś ogłoszenie daty Avant Art Festival 2020 to prawdziwa wisienka na torcie. Każdy, to rozpaczał za odwołanymi wydarzeniami, na sto procent odnajdzie spokój na tej imprezie. Wraz z klimatem festiwalu wrócą do Was wspomnienia zeszłych wakacji – tych bez ograniczeń – lecz organizatorzy Avant Art Festival zadbają o to, byście zabawę w dobie pandemii również przywoływali wyłącznie w kontekście eventów udanych i zaskakujących. Tegoroczna edycja imprezy będzie specjalna i posłuży przede wszystkim jako wsparcie artystów. Wszystkie koncerty będą nagrywane oraz udostępnione w internecie, a ludzie stojący za eventem, zapewniają o bezpieczeństwie podczas wydarzenia.

Julek Ploski

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Julek Ploski

Avant Art Festival – walczymy o kulturę

Festiwale już od długiego czasu łączą muzykę z lifestylem. Avant Art Festival również idzie tym tropem i uwaga, robi to dobrze. Od tego roku, impreza prócz znamion elektronicznego eventu, będzie połączona z kampanią na rzecz polepszenia sytuacji zawodowej artystów reprezentujących scenę niezależną. Organizatorzy wydarzenia już od dłuższego czasu zajmują podobne stanowisko wobec kulturowego środowiska Wrocławia, a obecna sytuacja skłoniła ich do rozszerzenia swych działań i wsparcia muzyków nieetatowych. Podczas Avant Art Festival odbędą się debaty, na których odbędzie się dyskusja na temat wyłonienia przedstawicieli polskiej sceny niezależnej.

Naked

Naked

Avant Art Festival – wiemy, kto wystąpi w Warszawie i Wrocławiu

Dwa miasta, kilka lokalizacji, prawie dwa tygodnie zabawy oraz 27 muzycznych projektów. Na samą myśl o takiej imprezie można zacząć przebierać nogami z niecierpliwości i ostrzyć sobie zęby na miejsce pod sceną. Sprawdźcie, kto wystąpi na tegorocznej edycji Avant Art Festival.

Julek Ploski – 25 września, Czasoprzestrzeń Wrocław
| 3 października, Komuna Warszawa

Nonszalancki a przez to niepoprawny, operujący językiem według własnego widzimisię, niepotrzebujący właściwie żadnej reklamy: oto on, Julek Ploski. Robi rzeczy i muzykę, które albo wychodzą, albo nie (ale zawsze mają szansę ukazać się kiedyś!), na swoim koncie ma już kilka albumów (m.in. spie) oraz serię zagranych koncertów. Julek Ploski ze swoim bumbum zagra na Avant Art Festival.

Julek Ploski – Uchu & Paznokciu

Naked – 26 września, Stary Klasztor Wrocław | 3 października, Komuna, Warszawa

Niegdysiejszy duet, obecnie zaś jednoosobowa działalność muzyczna. Gryczkowska wykorzystuje muzyczny industrializm, by nadać swoim tonom polityczno-społecznego wydźwięku, a występ Naked to skompresowanie sztuki do formy pierwotnej, nacechowanej nieco agresywnie, zimno, wręcz srogo w swojej intensywności. Techno-somatyczne doświadczenia otwierają oczy na postrzeganie żywego artyzmu i jego potencji. Naked na Avant Art Festival – tego nie możecie odpuścić.

Naked – Bite

VTSS – 26 września, Stary Klasztor Wrocław

Przy tworzeniu elektroniki przydaje się otwarta głowa – tym niewątpliwie może poszczycić się  VTSS. Wypracowała sobie unikatowy styl, śmiało korzystając z inspiracji latami 90. oraz ówczesnego berlińskiego vibe’u. Taneczna moc, transowa aura, ciężkie, dobitne basy razem dają ni mniej, ni więcej, jak niepowtarzalny styl VTSS. Po występach na takich imprezach, jak Unsound, czy CTM, artystka wkrótce zagra na Avant Art Festival. Stay tuned!

VTSS – How To Win Big

1988 – 25 września, Czasoprzestrzeń Wrocław

1988, czyli Przemysław Jankowiak to postać od dawna obecna na polskiej scenie i mocno związana z jej niezależną częścią. Jedna druga grupy Syny, a poza tym samodzielny kompozytor, muzyk oraz producent. Jego najnowszy projekt to kolejna próba zburzenia pewnych muzycznych podziałów – już wkrótce można oczekiwać premiery albumu, na którym 1988 połączył siły z raperem Włodim. Osobiste fascynacje artysty oscylują wokół brytyjskiej sceny, jungle oraz soundsystemu, czego efektem jest jego najnowszy krążek pt. Ring The Alarm. 1988 wystąpi już wkrótce we Wrocławiu w ramach Avant Art Festival.

1988 – Ring The Alarm

BNNT – 23 września, IMPART Wrocław | 2 października, Pogłos Warszawa

BNNT to duet, który jak tylko może wymyka się wszelkim klasyfikacjom, szufladkom i formie. Dekada ich bytności scenicznej to płynność oraz synestezja, rozbicie między dźwiękiem a wizualnością, między muzyką a sztuką ogólnie. Ich projekty kluczą swobodnie poprzez jazz, film, elementy taneczne, noise rock, avant hip-hop, jednym słowem, BNNT najlepiej czują się na polu eksperymentalnym i właściwie nic, co nosi miano sztuki, nie jest im straszne. Czego można się spodziewać po ich koncercie na Avant Art Festival? Przekroczenia kolejnych granic, rozbicia percepcji, poigrania z elastycznym profilem muzyki – tego chcemy i, zapewniam – dokładnie to dostaniemy.

BNNT – Multiverse

Oprócz wyżej wymienionych artystów, na Avant Art Festival wystąpią także CEL (Hubert Zemler / Felix Kubin), Diabelskie Skrzypce, Dynasonic, Enchanted Hunters, Jacaszek / Podpora / Kohyt, Jerzy Mazzoll & Jerzy Przeździecki, Jesień, Joanna John + Artur Rumiński, Lotto, Mentos Gulgendo (WIDT), Mike Majkowski, Nutmeg Trio (Szpura / Rychlicki / Kurek), Piernikowski, Pierre Jodlowski, Adam Gołębiewski and Thomas R. Moore Trio, Polonka, Sebastian Cichocki, Sierść, Teoniki Rożynek & Żaneta Rydzewska, Tonfa, VTSS.

Avant Art Festival – Wrocław, 23-28 września

Avant Art Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 23-28 września, a w kilku różnych klubach wystąpią artyści o różnym temperamencie. Sprawdź dokładny line-up imprezy!

Avant Art Festival

 • BNNT / Lotto / Dynasonic – 23 IX IMPART
 • Joanna John + Artur Rumiński / Jerzy Mazzoll & Jerzy Przeździecki / Mike Majkowski – 24 IX IMPART
 • 1988 / Tonfa / Jesień / Julek Ploski – 25 IX Czasoprzestrzeń
 • Enchanted Hunters / VTSS / Naked – 26 IX Stary Klasztor
 • CEL (Hubert Zemler / Felix Kubin) / Polonka / Mentos Gulgendo (WIDT) – 27 IX IMPART
 • Diabelskie Skrzypce / Nutmeg Trio (Szpura / Rychlicki / Kurek) / Sebastian Cichocki – 28 IX IMPART

Avant Art Festival – Warszawa, 30 września – 5 października

Z kolei w Warszawie, Avant Art Festival odbędzie się w dniach 30 września – 5 października, a w kilku różnych klubach wystąpią artyści o różnym temperamencie. Sprawdź dokładny line-up imprezy!

Avant Art Festival

 • Jacaszek, Kohytt, Podpora Trio / Joanna John + Artur Rumiński / Mike Majkowski – 30 IX Pardon, To Tu
 • Teoniki Rożynek & Żaneta Rydzewska / CEL (Hubert Zemler / Felix Kubin) / Polonka – 1 X SPATIF
 • Sierść / BNNT / Jesień – 2 X Pogłos
 • Naked / Piernikowski / Tonfa / Julek Ploski –  3 X Komuna Warszawa
 • Enchanted Hunters / Nutmeg Trio (Szpura / Rychlicki / Kurek) – 4 X Komuna Warszawa
 • Pierre Jodlowski „Outerspace” – Thomas R. Moore solo / –  5 X TR Warszawa
 • Pierre Jodlowski & Adam Gołębiewski / Pierre Jodlowski, Adam Gołębiewski and Thomas R. Moore Trio- 5 X TR Warszawa

Nie może Cię zabraknąć na Avant Art Festival 2020. Serdecznie zapraszamy!

Kub Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →