Australia: rząd przeznaczy 250 milionów dolarów na pomoc branży artystycznej

176
News

Australijski rząd doskonale rozumie sytuację w jakiej znalazła się branża eventowa i muzyczna. Tamtejsze władze właśnie ogłosiły program pomocowy, który ma na celu wspomóc najbardziej potrzebujące podmioty.

Postpandemiczny krajobraz branży artystycznej

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że branżą, która cierpi najmocniej na ostatnich wydarzeniach związanych z pandemią COVID-19 jest bezapelacyjnie eventowa, muzyczna i artystyczna. Właściwie wszystkie inne, z drobnymi wyjątkami, sektory gospodarki ruszyły już stosując się do nowego reżimu sanitarnego. Trybuny na stadionach są pełne, w sklepach zrobimy zakupy jak gdyby nigdy nic. Tymczasem kluby i koncerty wciąż pozostają zamrożone…

Z niezwykle trudnej sytuacji zdają sobie sprawę władze Australii, które właśnie zaprezentowały swój pakiet pomocowy. Rządzący planują przeznaczyć 250 milionów dolarów na ratowanie podmiotów działających w szeroko rozumianym sektorze artystycznym.

Australia – pakiet pomocowy

Jak podaje The Guardian, 75 milionów ze wspomnianej kwoty przeznaczone zostanie na specjalny fundusz, który finansować będzie granty dla lokalnych przedsiębiorców. Pieniądze zostaną przeznaczone na produkcje festiwali, tras i koncertów. Każdy z ubiegających się o przyznanie pomocy może liczyć na kwoty od 75 tysięcy do 2 milionów dolarów. Pozostałe 90 milionów przeznaczone zostanie na stymulujące branżę pożyczki.

O ile sam program wygląda naprawdę dobrze, to nie pokryję on wszystkich strat wynikających z miesięcy kwarantanny. Organizacja I Lost My Gig Australia szacuje, że straty na dzień 27 kwietnia wynosiły 340 milionów dolarów. Ciekawe kiedy w Polsce, i czy w ogóle, uświadczymy tego typu pomocy. Patrząc na obecną sytuację, szczerzę wątpię w jakiekolwiek działania…

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.