Nasze typy na Audioriver Festival 2015

News

Line-up Audioriver jest pełen dobrze znanych artystów jak m.in. Underworld, Roisin Murphy czy Ben Klock i Marcel Dettmann, ale nie tylko headlinerów warto posłuchać. Sprawdź czyje występy polecamy!

Icicle / 24 lipca / Last.fm Hybrid Tent: 22:30-23:30

Urodzony w Holandii Jeroen Sink aka Icicle zdobył szturmem scenę muzyki drum n bass wydawnictwami dla Hospital Records, Soul:R, Renegade Hardware czy Critical. Od 2008 roku reprezentuje jednak kultowe Shogun Audio, dla którego nagrał swój debiutancki krążek „Under The Ice” oraz LP „Entropy”, które przedstawi w Płocku. Icicle, ze specjalnym live actem pełnym syntezatorów, dedykowanych wizualizacji i wsparciem MC, to punkt obowiązkowy każdego fana drum n bass.

Post Scriptum / 24 lipca / Wide Stage: 00:00-01:00

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Post Scriptum ukrywa swoją tożsamość, ale jest mocno wspierany przez samego Functiona, który wydał jego album na swoim labelu Infrastructure New York oraz umieścił jego utwór na kompilacji „Berghain 07”. Więcej o artyście dowiecie się słuchając jego hipnotycznych utworów techno oraz uczestnicząc w występie na żywo na najbardziej niszowej scenie płockiego festiwalu.

Joy Orbison / 24 lipca / Circus Tent: 00:00-02:00

Joy Orbison lub po prostu Joy O to niezwykle eklektyczny artysta, który rozpoczął swoją karierę mocnym wydawniczym debiutem w słynnym Hotflush Recordings. Jego pierwsza epka Hyph Mngo / Wet Look nie dała się tak łatwo zdefiniować gatunkowo, jak i reszta jego późniejszych produkcji. Joy zręcznie porusza się w stylistykach house, techno, garage i dubstep, a fanami jego muzyki są m.in. Four Tet, Scuba czy Will Saul. Zapowiada się ciekawy, pełny zwrotów akcji set w Circus Tent.

ALSO (Second Storey & Appleblim) / 24 lipca / Wide Stage: 01:00-02:00

Świeży projekt nieszablonowych artystów. Second Storey i Appleblim wypowiadają wojnę nudzie i producentom, którzy nie wychodzą poza horyzonty „poprawnej muzyki 4×4”. Duet znalazł poklask w kultowej wytwórni R&S Records, w której ukazał się album projektu ALSO. Ich arsenał na scenie to kolekcja syntezatorów i kontrolerów oraz elektroniczna perkusja.

Rødhåd / 25 lipca / Circus Tent: 01:00-03:00

Rødhåd to prawdopodobnie jedna z najbardziej charakterystycznych postaci sceny techno ostatnich lat. Jego wytwórnia Dystopian szybko zawojowała świat, od pierwszego release w 2012 roku. Artysta jest także przedstawicielem berlińskiego Berghain, a jego energetyczna selekcja, perfekcyjna technika i wojowniczy look nie pozwala o nim szybko zapomnieć. Światowa czołówka.

Karenn  / 25 lipca / Wide Stage: 03:00-04:00

Zdecydowanie najmocniejszych techno punkt tegorocznego Audioriver. Dwóch doświadczonych producentów, Blawan i Pariah, to gwarant eksperymentalnego, grzmiącego techno. Panowie używają wyłącznie sporej ilości hardware’u, a każdy ich live act to zupełnie inna historia. Artyści sami przyznają, że bardzo trudno odtworzyć im brzmienie live actów w studio, ze względu na nieokiełznany charakter ich show.

Zenker Brothers /25 lipca / Wide Stage: 04:00-06:00

Marco i Dario Zenker to dwóch braci z jedną pasją, do brudnego, oldschoolowego techno. Od 2007 roku prowadzą uznaną wytwórnie Ilian Tape, nakładem której wydają swój solowy i wspólny materiał. W tym roku ukazał się ich debiutancki krążek „Immersion”, który kolejny raz pokazał, że bracia potrafią zaserwować „klasyczne rolandowe techno” w świeży i ciekawy sposób. Zapowiada się świetny after na Wide Stage, oby „bisowali” jak najdłużej 😉

Black Coffee / 26 lipca / Audioriver Sun/Day: 17:00-19:00

Fenomen muzyki house ostatnich lat. Black Coffee to dj i producent pochodzący z RPA, który zdobył uznanie na całym świecie dzięki ciepłej i pełnej afrykańskiego groove wizji muzyki house. Na Czarnym Lądzie jest zjawiskiem i legendą, inspirującą rzesze młodych ludzi. Jednym z dowodów na jego popularność jest ponad 1,1 miliona fanów na Facebooku. Rzadko który artysta muzyki elektronicznej może pochwalić się takim wsparciem w mediach społecznościowych. Warto ostatniego dnia przekonać się na własnej skórze, jak brzmi afrykański fenomen.


Oczywiście to tylko subiektywny wybór kilku artystów. Line-up Audioriver pęka w szwach od ciekawych postaci, daj nam koniecznie znać w komentarzach na kogo Ty się wybierasz podczas festiwalu!

audioriver.muno.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →