Nowa warszawska wytwórnia już wkrótce!

News

Za kilka tygodni wystartuje nowy warszawski label ukierunkowany na brzmienia techno, detroit, dub oraz experimental - Audio Borderline Records. Posłuchaj pierwszego wydawnictwa Princezz - "Dense Muzik".

Wraz z nowym 2013 rokiem oficjalnie wystartowało nowe polskie wydawnictwo muzyczne – Audio Borderline Records. Projekt powstał w wyniku kooperacji Pawła Dobrowolskiego i Pawła Domańskiego, dwóch warszawskich DJ-ów wystepujących pod pseudonimami Propane i Synthex. Obaj panowie działają na polskiej scenie klubowej od 13 lat.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Okładka pierwszego release’u Audio Borderline

– Label muzycznie ukierunkowany jest przede wszystkim na czyste brzmienia techno, detroit, dub, experimental oraz dobrą nowoczesną elektronikę. Pomysł startu z tego typu projektem to również wynik obserwacji naszej sceny i chęć stworzenia dobrej marki nastawionej na surowe, ale zarazem taneczne dźwięki. To również owoc kooperacji oraz przyjaźni z niektórymi artystami z zagranicy, których wydawnictwa przewidziane są na najbliższe miesiące – mówią Propane i Synthex.

– Zależało nam na tym, aby pierwsza EP-ka była nagrana przez osobę wyjątkową, kogoś dobrze znanego na polskiej scenie ale również cenionego na świecie. Tak oto, pierwsze wydawnictwo jest autorstwa Maji Pietraszewskiej – Koper, znanej doskonale wszystkim fanom elektroniki jako Digital Princez – dodają twórcy Audio Borderline.

Płyta Digital Princezz – „Dense Muzik” EP składa się z czterech numerów nagranych w całości za pomocą hardware’owych maszynek. Zachowana jest w konwencji surowego, mrocznego techno z domieszką dubowego groove’u. Za kilka tygodni wszystkie cztery numery pojawią się w sprzedaży.

W ciągu najbliższych miesięcy na Audio Borderline swoje produkcje zaprezentują artyści tacy jak Donnel Knox ze Stanów Zjednoczonych, Callum Plant czy Carlo Ribeiro z Wielkiej Brytanii.

Źródło: materiały prasowe

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →