Aphex Twin wydał nowe utwory, przy okazji których odniósł się do pandemii

572

user18081971 znów aktywny! Na słynne konto na serwisie SoundCloud które, najprawdopodobniej należy do Aphex Twina trafiło 6 zupełnie nowych produkcji. W plikach mp3 autor zaszył wiadomość, w której informuje o śmierci ojca. W opisie profilu na rzeczonym portalu Richard przestrzega przed ograniczaniem wolności w dobie globalnej epidemii.

Aphex Twin jak zwykle tajemniczy

Od premiery ostatniej studyjnej płyty Aphex Twina minęło już prawie 6 lat. Syro ukazało się w 2014 roku i do dzisiaj fani nie otrzymali wieści o następnym albumie. Ostatnimi oficjalnie wypuszczonymi w eter dźwiękami Richard David James uraczył nas w 2018 roku za sprawą EPki T69 Collapse. Od tego czasu nastało milczenie wydawnicze, w czasie którego jeden z największych wizjonerów współczesnej elektroniki zagrał raptem kilkanaście koncertów.

Aphex Twin – London (Printworks) 14/09/19

Tydzień temu na profilu user18081971 zaczęły pojawiać się nowe utwory o charakterystycznie enigmatycznych tytułach. Konto od dawna uważane jest za ścieżkę, którą Richard dzieli się ze światem swoimi najnowszymi produkcjami. Wszystko za sprawą kawałków wydanych w ten sposób w 2015 roku, które, pod zmienionymi tytułami, pojawiły się na kolejnych jego wydawnictwach.

Aphex Twin nie był by sobą, gdyby nie nutka tajemniczości w jego działaniu. Przypomnijmy, mówimy o artyście, którego ostatnia, z dwóch wydanych w XXI wieku płyt, zapowiedziana została w Deep Webie. Tym razem wirtuoz postanowił w zawoalowany sposób podzielić się ze światem tym co działo się u niego w ostatnim czasie, oraz wyrazić swoją opinie dotyczących ostatnich wydarzeń związanych z epidemią COVID-19.

Aphex Twin o stracie ojca

Niespełna 6 dni temu do sieci trafił pierwszy utwór zatytułowany m11st lon. Reakcja odbiorców była natychmiastowa. W komentarzach zaroiło się od entuzjastycznych wypowiedzi fanów, którzy z wytęsknieniem oczekiwali nowej muzyki. 

Do końca tygodnia na profilu znajdowało się już 6 nowych kompozycji. Kawałki, dostępne do pobrania za darmo, od razu stały się obiektem badań fanów, którzy szybko odkryli, że w metadanych ostatniego z utworów – qu 1 odnajdziemy słowa:

See you on the other side dad

W ten sposób Richard poinformował nas o śmierci swojego ojca, osoby mu niezwykle bliskiej. Rodzina Richarda była ze sobą bardzo związana, o czym świadczy chociażby obecność linii wokalnych jej członków, w tym zmarłego, na Syro. W jednym z komentarzy, które artysta zamieścił pod kondolencjami przyznaje:

Był najlepszym ojcem jakiego kiedykolwiek mogłem mieć. Miał niesamowitą encyklopedyczną widzę na wiele tematów, wciąż nas z siostrą czymś zadziwiał… łzy

Aphex Twin: „Zostałeś ostrzeżony”

To jednak nie koniec wieści od angielskiego geniusza. W opisie profilu Richard postanowił ostrzec wszystkich tych, którzy dotarli do tego zakątka Internetu, przed ograniczeniami wolności wynikającymi z globalnej pandemii. W usuniętej już wiadomości mogliśmy przeczytać:

Ogromne, najgłębsze kondolencje dla wszystkich, którzy są w żałobie, niedawno straciłem ojca, było naprawdę ciężko, nie było to związane z C19.

Kiedy prezentowane są Wam statystki związane z C19, musicie zażądać informacji, czy przedstawiają one ludzi zmarłych Z C19, czy OD C19. Proszę nie zapominajcie o tym.

Kiedy policja zaczyna wykonywać rozkazy rządu bez podstawy prawnej, żyjesz w państwie policyjnym i to nie jest już demokracja.Kiedy przebywasz w areszcie domowym, a żadnej zbrodni nie popełniono, żyjesz w państwie policyjnym i to nie jest już demokracja.Nie wierzysz, że może Ci się to przytrafić? Wiesz, jakie prawa możesz utracić jako następne?

Zostałeś ostrzeżony.

Aphex Twin streamuje, transmisja 10 kwietnia

Jeśli nowe kawałki tylko rozbudziły Wasz apetyt na muzykę Richarda, to mamy dobre wieści. Już dzisiaj, 10 kwietnia będziecie mogli usłyszeć go podczas streamu. Transmisja odbędzie się o 18:00 pod tym adresem. Podczas występu muzyk zagra dla widzów swój najnowszy materiał, który mogliśmy usłyszeć w 2019 roku.