Anthony Rother we Wrocławiu i Poznaniu

News
anthony rother

W najbliższy weekend do wrocławskiego klubu Ciało i do poznańskiej Tamy przyjedzie niekwestionowana legenda muzyki elektronicznej - Anthony Rother. Przeczytaj, jak ważna jest to postać dla całej sceny.

Anthony Rother – król electro

Anthony Rother jest jedną z najważniejszych postaci kształtujących estetykę electro na przestrzeni minionych dwóch dekad. Anthony Rother był zawsze wierny temu gatunkowi w jego najczystszej wersji – tej wywiedzionej wprost z dokonań Kraftwerk.

Warto zapoznać się z jego debiutanckim albumem z 1997 roku Sex With Machine – to klasyka nurtu i creme de la creme dla fanów cyberpunkowej otoczki. Electro jest muzyką, w której Rother czuje się najlepiej – najlepszym na to dowodem jest jego aktywna obecność od ponad 20 lat, zaś jego inwencje w tym brzmieniu zdają się nie mieć końca.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Anthony Rother – 3L3C7RO COMMANDO

Z gracją Rother posługiwał się także kanonem synth-popu, serwując stylowe nagrania jako Little Computer People. Najmniej chyba interesująco wypadło techno w jego wykonaniu, czego dowodem była płyta projektu Family Lounge.

Anthony Rother wydał ponad 20 albumów, prowadzi również dwa niezwykle zasłużone dla rozwoju gatunku wydawnictwa: Psi49Net oraz Datapunk. Niedawno powrócił ze świetnie przyjętym LP 3L3C7RO COMMANDO, a także EP-kami dla kierowanego przez DVS1’a Mistress Recordings oraz OMNIDISC Danny Daze’a.

anthony rother

Acid Plant w Tamie i K-Hole Trax w klubie Ciało

Anthony Rother odwiedzi poznańską Tamę podczas wyjątkowego cyklu Acid Plant, którego kuratorem jest legenda Poznania – Feelaz. Obok nich usłyszycie reprezentantów katowickiego In UnityDCB, który rozkręci tej nocy parkiet DJ Setem, zanim biøs wyciągnie ciężkie działa w postaci swojego niesamowitego live actu.

We Wrocławiu z kolei, Rother zagra podczas nocy K-Hole TRAX. Ten kasetowy label to jedna z najciekawszych muzycznych perełek w naszym kraju. Ciężko jakkolwiek ich sklasyfikować, łączącym pierwiastkiem ich inspiracji jest z pewnością  jakościowa muzyka elektroniczna. Co jakiś czas panowie pozwalają sobie na sprowadzenie na polską ziemię prawdziwych legend (w przeszłości m.in Legowelt).

Szacunek za wierność gatunkowi

Wrocławski klub Ciało to obecnie jeden z najciekawszych klubów w Polsce – doskonały soundsystem miesza się tutaj z gwiazdami światowego formatu dając cieplarniane warunki do stworzenia kompletnej nocy z muzyką elektroniczną. Jednym ze sprawców piątkowego bookingu Rothera jest założyciel oficyny K-Hole TRAX Jakub Kotarski. Jego również usłyszymy na tej imprezie, sam zainteresowany zaś żywo komentuje nadchodzące wydarzenie:

Rother jest jednym z najważniejszych kontynuatorów klasycznego brzmienia electro, szkoły mojego ukochanego Kraftwerku. Nie chodzi tu tylko o samą muzykę, ale również perfekcjonistyczne i na maksa purystyczne podejście do samego procesu tworzenia. Poza tym mam straszny sentyment do jego twórczości z wczesnych lat 2000s oraz mocno podziwiam jego oddanie się wizji muzyki i robieniu jej na własnych warunkach.

Obok hybrydowego seta Anthony Rothera na imprezie usłyszymy biøsa w wersji live, DCB oraz team K-Hole Trax.

Zapraszamy!

 

 

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →