Wiedza, działanie i wsparcie – już w piątek startuje PRO-ABO CYBER RAVE

Fot. Materiały organizatora
News
PRO-ABO CYBER RAVE - występy, panele dyskusyjne i wsparcie kobiet

Nadchodzący Wielki Piątek możecie spędzić na jedynej w swoim rodzaju wirtualnej imprezie. PRO-ABO CYBER RAVE  to wspólna inicjatywa niezależnych polskich kolektywów muzycznych z międzynarodowym line-upem, na czele z takimi artystkami, jak: aya, Deena Abdelwahed, Violet, VTSS i RUI HO.

PRO-ABO CYBER RAVE – występy, panele dyskusyjne i wsparcie kobiet

Trzy kolektywy znane z działań wspierających różnorodność i mniejszości w środowisku muzyki elektronicznej i klubowej – Oramics, DESTITUTE i ETERNAL Engine – łączą siły, abyście w piątkowy wieczór, przez kilka godzin mogli wziąć udział w jedynej takiej imprezie online. PRO-ABO CYBER RAVE odbędzie się na Virtual Revolution ─ platformie VRchat, przygotowanej specjalnie z myślą o protestach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Ta wirtualna przestrzeń została powołana do życia przez ETERNAL Engine (Jagoda Wójtowicz, Marta Nawrot) i Pawła Mazura, jako miejsce niczym nieograniczanej afirmacji wolności oraz archiwum nieposłuszeństwa obywatelskiego.

I właśnie w tej niezwykłej przestrzeni – wśród protestowych awatarów i plakatów czy obok…  płonącego budynku parlamentu – zagra międzynarodowe grono wspaniałych artystek, które przyjęły zaproszenie organizatorek, by wesprzeć osoby z Polski w walce z drakońskim prawem antyaborcyjnym. W ramach CYBER RAVE usłyszycie sety autorstwa: AJA, aya fka LOFT,  Deena Abdelwahed, dogheadsurigeri, emoji face, Hante., La Fraicheur, PLK, Poly Chain, RUI HO, Violet i VTSS.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cyber Rave w Wielki Piątek

A  na czym konkretnie ma polegać to wsparcie? Podczas RAVE’u zbierane będą fundusze na grupy aktywistek, udzielających pomocy osobom z krajów, w których aborcja jest nielegalna i które potrzebują wsparcia w organizacji zabiegu w:

– Berlinie – Ciocia Basia,

– Czechach – Ciocia Czesia,

– Wiedniu – Ciocia Wienia.

PRO-ABO CYBER RAVE – YouTube i Zoom party

Przedstawicielki w/w grup wezmą również udział w wirtualnym panelu dyskusyjnym, który poprzedzi RAVE, by opowiedzieć o swojej obecnej sytuacji i potrzebach. Organizatorki wydarzenia mają nadzieję, że dzięki temu uda im się zapoczątkować nowy ruch – auntie-solidarity.

Z powodu trwających restrykcji spowodowanych COVID-19, impreza obędzie się wyłącznie w formie online. Goście VRchatu będą mogli przemieszczać się między dwiema wirtualnymi scenami – każdą z innym line-upem – pod postaciami spersonalizowanych awatarów.

Stream z RAVE’u będzie dostępny na YouTube, a – gdyby tego było mało – towarzyszyć będzie mu Zoom party, pod kuratelą Club Quarantine (największej wirtualnej queer platformy imprezowej).

formaty: VRchat + YouTube stream + Zoom party z Club Quarantine

FB event: link, start: 2 kwietnia o godz. 19:00

Deena Abdelwahed – Boiler Room Amsterdam DJ SetPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →