Westbam z singlem promującym Rave The Planet

News
Westbam Rave The Planet

Wszyscy wspieramy ideę Rave The Planet, która ma doprowadzić do powrotu berlińskiej parady następnego lata. W propagowanie tej inicjatywy włącza się też Westbam, prezentując wideo do Zen Mode Kicking.

Westbam – ikona kultury tanecznej

Westbam to niewątpliwie ikona kultury tanecznej , DJ, producent i aktywista, który zaczął swoją działalność muzyczną już w 1983 roku. Jednak największe sukcesy zaczął odnosić od późnych lat 80. Wszyscy znają jego klasyczne utwory takie jak Beat Box Rocker, Hard Times czy Celebration Generation.

Pierwsze kroki stawiał w klubie Odeon. Przełom w karierze nastąpił w 1984 roku, w którym to przeniósł się do Berlina, gdzie grał w wielu klubach, między innymi w klubie Metropol. W połowie lat osiemdziesiątych wyda, wspólnie ze swoim wieloletnim przyjacielem Klausem Jankuhnem, pierwszą  12-calówkę, czyli 17 – This is not a Boris Becker song. Rok 1989, podczas którego tyle zmian przetaczało się przez świat, okazał się owocny i dla Westbama. Światło dzienne ujrzał pierwszy  album jego autorstwa: The Cabinet. Longplay był promowany singlem, który do dziś pojawia się w didżejskich setach The Roof Is On Fire. W tym samym roku Westbam zagrał na pierwszej Love Parade. Do najbardziej lubianych i najczęściej grywanych numerów Westbama należą też: And Party, Monkey Say Monkey Do, No More Fucking Rock’n’Roll. W 1991 roku pojawił się kolejny świetny album  zatytułowany A Practising Maniac At Work.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Historia (parady) zatacza koło

Dziś historia zatacza koło, gdyż Westbam właśnie opublikował video do najnowszego singla Zen Mode Kicking, który powstał we współpracy z organizacją Rave The Planet, odpowiedzialną za wskrzeszenie Love Parade i jej organizację za rok w  Berlinie.

Przypominamy, że Rave The Planet jest berlińską organizacją non-profit, która poświęcona jest sztuce i kulturze muzyki elektronicznej. Jej głównym celem jest przywrócenie ducha berlińskiej Love Parade poprzez nową „wielką paradę techno” w 2022 roku oraz ochrona kultury techno jako niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Łącząc się z kulturą muzyki elektronicznej z całego świata, Rave The Planet w ramach Supporters Series prezentuje artystów, którzy podzielają i wspierają wizję Rave The Planet.

Cykl Supporters Series i nowy singiel Westbama – PREMIERA

Przypomnijmy, iż Zen Mode Kicking Westbama to kolejne wideo z całej serii teledysków Supporter Series. Do tej pory oglądaliśmy wideoklipy do We Are Here Dr. Motte i Erica Sneo i Warriors of The Night Frankyeffe.

Wszystkie teledyski są ze sobą logicznie połączone – np. tancerka z pierwszego video pojawia się w drugim i trzecim, tancerz z drugiego pojawia się w trzecim itd. A wszyscy bohaterowie spotykają się na końcu filmu pod Siegessaeule.

Polska na promocyjnym radarze Rave The Planet

Przypomnijmy też, że Polska mocno włącza się we wspieranie Rave The Planet  – specjalne streamy z Warszawy w ramach cyklu Instant Rave, prowadzone były z The Blue Oyster, a z setami wystąpili: PIUR, SEPT, Holiday 80 oraz Adam Obrębski. Kolejne – dość sensacyjne wieści z zakresu tej polsko-niemieckiej współpracy, wkrótce!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →