Trance – muzyka szczęśliwych ludzi

News
Trance - czyli Don't Worry Be Happy

Nowe badania pokazują, że fani trance należą do jednych z najszczęśliwszych słuchaczy muzyki.

Trance – czyli Don’t Worry Be Happy

Firma OnBuy przeanalizowała ponad dwa miliony komentarzy na Reddicie, dotyczących 27 różnych gatunków muzycznych. Ich celem było sprawdzenie, jakim językiem posługują się miłośnicy wskazanych stylów i jakie wywołuje on skojarzenia. Wnioski? Osoby słuchające muzyki trance wydają się być bardzo szczęśliwymi jednostkami.

Prowadzący badania obserwowali, ile razy użytkownicy wyrażali emocje połączone z poczuciem szczęścia i ekscytacji, podczas mówienia o poszczególnych gatunkach muzycznych. Wyszło na to, że fani trance tuż za zwolennikami grunge’u i jazzu są tymi najbardziej szczęśliwymi. Słuchacze trance’u aż 7 157 używali pozytywnych sformułowań i  komentarzy na 14 198 – co daje 50 pozytywnych wzmianek na 100 komentarzy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trance - czyli Don't Worry Be Happy

Trance wygrywa, a co z innymi podgatunkami muzyki elektronicznej?

W pierwszej dwudziestce znalazły się także takie gatunki, jak: techno, EDM i house, przy czym łączna liczba pozytywnych komentarzy dla EDM wyniosła ponad 18 000, a techno otrzymało 37 pozytywnych odpowiedzi na 100 komentarzy. House uplasował się najniżej, z 2 602 pozytywnymi komentarzami.

Ankieta wykazała również, że fani drill, grime i drum & bass i używają najmniej pozytywnego języka w sieci. Podobnie jest ze słuchaczami punk-rocka.

Z pełnymi wynikami badania możecie się  zapoznać pod tym linkiem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →