Tim Hecker na jedynym koncercie w Polsce

Fot. materiały prasowe organizatora
Eventpromo News
Tim Hecker

Jeden z magików współczesnej elektroniki, prawdziwy czarodziej ambientu i nastrojowości. Człowiek, który nawet gdy tworzy spokojną muzykę, potrafi wzbudzić żywiołową dyskusję jak za sprawą swojej ostatniej, znakomicie przyjętej płyty. Tim Hecker jeszcze w tym roku odwiedzi Polskę. Nie możemy się tego doczekać.

49-letni Kanadyjczyk to postać wyjątkowa. Artysta uznawany za mistrza niebanalnej, awangardowo-eksperymentalnej elektroniki z pogranicza ambientu, noise’u i glitchu, zdecydowanie nie należy do bedroom producerów komponujących muzykę tła. W brzmieniu Heckera odbijają się echa wielu inspiracji oraz jego złożonego procesu twórczego.

Tim Hecker – fot. facebook.com/catchonela

Tim Hecker. Od post-rocka po techno

W celu osiągnięcia autorskiego, zaskakującego, a momentami niespokojnego brzmienia, Kanadyjczyk wykorzystuje rozmaite instrumenty i techniki dekonstruujące dźwięki. Orbitując w okolicach muzyki atnonalnej, Hecker zbudował status niezwykle świadomego twórcy, którego dorobkiem fascynują się artyści z rozmaitych dziedzin – od post-rocka (Hecker koncertował m.in. z Sigur Rós czy God Speed You! Black Emperor), przez deconstructed music (współpracował z Arcą), aż po techno (remiksował utwory Ellen Allien).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tim Hecker live at Fabric

Tim Hecker ma dość, czyli No Highs

Jego najnowszy, jedenasty album zatytułowany No Highs stał się przyczynkiem do niespotykanej dyskusji na temat definicji współczesnej muzyki ambientowej. Hecker przeciwwstawił się popularyzowanemu przez serwisy streamingowe wzorcowi ambientu jako pozbawionych tekstur i struktury kompozycyjnej nieskomplikowanych pasaży dźwiękowych, będących tak naprawdę zapisem kilku pojedycznych ścieżek. Wątek ten podchwyciły opiniotwórcze media takie jak The Guardian czy New York Times. No Highs to manifest, który zamiast lekkostrawnej, pozbawionej kształtu papki, proponuje wymagające, lecz zarazem bogate i zaskakujące brzmienie. Ta niezwykle głośna, momentami skrajnie intensywna dźwiękowo płyta przedstawia spektrum producenckiego kunsztu Heckera, który sięga zarówno po spokojny, kinematograficzny ambient, jak i pulsującą, rozedrganą drone music.

Tim Hecker – No Highs

Tim Hecker to prawdziwy mistyk w zakresie występów na żywo, podczas których nie ma mowy o monotonii. Budujące napięcie koncerty są rollercoasterem nastrojów i stylistyk, których zadaniem jest wprowadzenie słuchaczy w trans i całkowite oddanie się sonicznym popisom wizji Kanadyjczyka.

Tim Hecker w Polsce – bilety

Artysta ogłosił swoją wizytę w Polsce. Będzie to jedyny koncert Kanadyjczyka w naszym kraju w tym roku. Tim Hecker wystąpi w warszawskim klubie Niebo 25 października. Bilety na to wydarzenie znajdziecie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl.

Warto dodać, że Polska jest miejscem bliskim sercu Heckera. Artysta w przeszłości kilkukrotnie odwiedzał nasz kraj. Co więcej, współpracował także z polskimi wokalistkami, Agatą Harz i Katarzyną Smoluk, członkiniami zespołu Księżyc. Wspólnie skomponowany utwór znalazł się na kompilacji Unsoundu.

Tim Hecker, Agata Harz & Katarzyna Smoluk – Demeter & Johannes’ Song Of PandemiaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →