Tim Hecker dzieli się nowym utworem nagranym z polskimi wokalistkami

News
Tim Hecker przywołuje moc wiosny

W pobudzającym emocje utworze Demeter & Johannes' Song of Pandemia Tim a Heckera usłyszeć możemy Agatę Harz i Katarzynę Smoluk.

Tim Hecker przywołuje moc wiosny

Kompozycja Demeter & Johannes’ Song of Pandemia została nagrana jesienią ubiegłego roku. U boku Tima Heckera stanęły wokalistki polskiego zespołu Księżyc. Nagranie zbudowane jest z improwizowanych ujęć wokalnych obu pań.

Demeter & Johannes’ Song of Pandemia został oparty wedle słów Heckera na „starożytnym słowiańskim zaklęciu, czy też „zauroczeniu”, którego celem jest przywołanie wiosny po mrocznej, przerażającej zimie”. W tym przypadku zima jest metaforą pandemii koronawirusa, o której tak wielu z nas chce już raz na zawsze zapomnieć.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Utwór znajdzie się na nadchodzącej kompilacji Unsound Festival Intermission, która ukaże się 5 marca. Utworu możecie posłuchać poniżej:

Tim Hecker – muzyczny geniusz

W przypadku Tima Heckera, używanie górnolotnych określeń, takich jak legenda, mistrz czy geniusz, nie jest ani trochę przesadzone. Kanadyjski muzyk na przestrzeni ponad 20 lat wyrobił sobie znakomitą markę i z każdym kolejnym albumem potwierdzał swój kunszt.

Ten niezwykle uzdolniony producent ma na swoim koncie kilkadziesiąt oficjalnych wydawnictw, w tym klasyczne już, ambientowe albumy Haunt MeRadio Amor czy An Imaginary Country. Na przestrzeni lat, artysta współpracował z największymi wizjonerami gatunku, m.in. z Danielem Lopatinem, Benem Frostem i Jóhannem Jóhannssonem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →