The Wire za darmo przez cały tydzień

337
Lifestyle News Galeria
the wire

Ukazujący się od 1982 roku brytyjski miesięcznik The Wire, obejmujący szeroki obszar muzyki alternatywnej, otworzył swoje archiwa on-line dla osób nieposiadających stałego abonamentu.

The Wire – legendarny tytuł muzyczny za darmo dla wszystkich

Przez 7 dni czytelnicy mogą bezpłatnie przeczytać każdy z 430 numerów legendarnego magazynu The Wire. Inicjatywa ma związek z pandemią koronawirusa. Właściciele tytułu chcą w ten sposób umilić czas wszystkim tym, którzy zmuszeni są spędzić większość czasu w domach. Z bogatym archiwum The Wire można zapoznać się pod tym adresem.

The Wire – bezkompromisowo o muzyce

Magazyn The Wire ukazuje się regularnie od ponad 35 lat. The Wire docenia i opisuje najbardziej wizjonerskich i inspirujących, wywrotowych i radykalnych, marginalizowanych i niedocenianych muzyków. Obecnie żyjących i z przeszłości, reprezentujących wiele gatunków, od muzyki elektronicznej poprzez hiphop, avant rock, new jazz i muzykę współczesną. Właściciele wydawnictwa twierdzą, że robią czasopismo, które jest inteligentne i prowokujące oraz prowadzi wojnę z wszystkim co przyziemne i mierne.

the wire

Okładka najnowszego, marcowego wydania The Wire

The Wire i inni przedstawiciele branży reagują na pandemię

Jest to kolejna ciekawe przedsięwzięcie jednego z większych podmiotów reprezentujących szeroko pojętą branżę muzyczną. Przypomnijmy, że w piątek, 20 marca Bandcamp przeznaczył 100% dochodów ze sprzedaży płyt w wersji cyfrowej na rzecz zespołów i artystów. Korg i Moog z kolei udostępnił za darmo swoje aplikacje do tworzenia muzyki.