The Very Polish Cut Outs Sampler Vol. 4

Recenzje

Info

Data wydania:
2015/08/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Na sklepowych półkach wylądował wyczekiwany, czwarty sampler The Very Polish Cut Outs, zawierający numery z 11, 13 oraz 15 edycji serii Polish Edits. Tradycyjnie znajdziemy na nim ikony polskiej muzyki rozrywkowej w odświeżonych, a według mnie często przystępniejszych wersjach.
Numerami Ireny Jarockiej oraz Bajmu, który „czuję” tylko w tej wersji , zajął się stacjonujący w Rzeszowie dj i producent Karol Aleksander. Przesłuchując  jego dj sety oraz wcześniejsze produkcje (chociażby dla labelu Velcro City Records) wniosek nasuwa się jeden – ten gość od zawsze lubował się w house i disco, a z biegiem czasu jego selekcja oraz produkcja stają się coraz bardziej wysublimowane. „Witajcie w moim świecie” to dla mnie absolutny numer jeden tej EPki.
Diamentową Kulą” Lomabrdu zakręciły krakowskie ekipy Radar oraz  Unitrax, których członkowie sprawnie oscylują po orbitach disco, house oraz techno. Na deser otrzymujemy edit nostalgicznego kawałka Haliny Żytkowiak popełnionego przez bardzo aktywnego w ostatnim czasie Selvy’ego. Po  dobrze przyjętej EP-ce i udziale w kompilacji Polo House wydanymi nakładem labelu Transatlantyk oraz remixach Khidja i Kito Jempere, poznański producent nie zwalnia tempa.  Do „Pięć Minut Łez” utrzymanego w leniwej, letniej estetyce będę wracać często.
Mimo, że moim ulubionym samplerem TVPC pozostaje trójka z niesamowitym editem Manaamu autorstwa Old Spice, czwórka mocno depcze mu po piętach.


Tracklista

A1 Karol Aleksander – Witajcie W Moim Świecie
A2 Karol Aleksander – Ja
B1 Radar & Unitrax – Diamentowa Kula
B2 Selvy – Pięć Minut Łez

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →