Syntezatory, sprzęciory i graty w cenie – potwierdza raport

fot. Avi Naim / Unsplash
Elektronika Lifestyle News Technologia
studio

Najnowszy raport Reverb tylko potwierdza, to co jest od kilku lat oczywistością dla rzeszy producentów, muzyków i zajawkowiczów. Ceny niektórych używanych urządzeń audio w ciągu ostatnich siedmiu lat przebiły nie jeden sufit - i nie ma w tym nic dziwnego.

Duże liczby

Portal Reverb w niedawno opublikowanym Guide To Gear wymienił dziesięć popularnych pozycji, których wartość wzrosła bardziej niż główne indeksy giełdowe – amerykański S&P 500 zanotował około 24 proc. zysku, podczas gdy londyńska giełda FTSE100 pozostała prawie bez zmian, podczas gdy niemiecki DAX wzrósł o około 15%. Zestawiając dane ze sprzedaży używanych syntezatorów, automatów perkusyjnych, efektów, mikrofonów i gitar, na czele znalazły się dwa niewielkie użądzenia – pedał Boss PW-2 Power Drive FX (wzorst o 455%!) i magnetofon Tascam Porta 03 MKII Ministudio – cena w górę o 520%! Możliwe, że tak spore windowanie cen jest efektem.. Maca DeMarco!

Vintage Classics | BOSS PW-2 Power Driver | Is it the worst BOSS pedal ever made?

Tascam Porta 02 Mk II | Review, Tutorial & Demo

Koniecznie sprawdź: Fatboy Slim również nie przepada za nowymi technologiami w muzyce

Reverb przedstawia również trzyletnie dane rynku syntezatorów vintage, których wartość wzrosła w tym okresie o ponad 50 procent. Obejmuje to wiele stosunkowo popularnych i niedrogich instrumentów, takich jak Korg DW-8000 z połowy lat 80., Roland JX-3P z 1983 I Yamaha AN1X z 1997. Raport wymienia również efektor Korg Kaoss Pad KP-1, syntezator Korg M1, klasyczny theremin Etherwave firmy Moog, każdego Minimooga Model D (bezwzględu czy to vintage lub reedycja) oraz prawie każdy model klasycznego automat perkusyjny Rolanda na liście dobrych inwestycji. Oczywiście należy pamiętać, aby odpowiednio dbać o sprzęt, by był wart swojej ceny. Z drugiej strony inflacja na rynku klasycznych syntezatorów, powoduje wzrost popularności ich tańszych zamienników np. sprzęty Behringera czy wirtualne instrumenty, które zadowalająco potrafią emulować oryginały.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz także: MicroKorg jako wirtualny instrument? Tak!

Pamiętajcie – sprzęt to tylko narzędzie. Najważniejszy jest pomysł. Raport jest dostępny do pobrania za darmo po zalogowaniu się na stronie Reverb.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →