MicroKorg jako wirtualny instrument? Tak!

fot. Korg Collection 4 / korg.com
News Technologia
MicroKorg jako wirtualny instrument? Tak!

W tym roku gwiazdka dla producentów przyszła już w listopadzie. Z ekspresją niczym komentarz Kazimierza Węgrzyna na najważniejszych piłkarskich meczach możemy wyrazić swój zachwyt nad tym, co przygotował Korg. W kolejnej, czwartej odsłonie oprogramowania dołączają kultowe instrumenty ze środowiska sceny klubowej i alternatywnej pierwszej dekady XXI wieku!

Korg Collection 4 – kolekcja kompletna

Zanim zobaczycie, jakie nowinki wprowadził Korg do swojej czwartej odsłony kolekcji wirtualnych instrumentów, sugeruję, byście koniecznie sprawdzili tekst z początku roku o dotychczasowej ofercie dla komputerowych producentów. Pierwszą rzucającą się w oczy nowinką jest obecność microKorga. To prawdopodobnie spełnienie marzeń niejednego producenta, że tak zasłużony (choć też kontrowersyjny) instrument w końcu dostępny jest od ręki w DAW-ie. O historii microKorga przeczytacie w niedawno opublikowanym tekście na dwudziestolecie najpopularniejszego syntezatora naszych czasów. Sama wtyczka, podobnie jak inne, jest wiernym, wirtualnym odzwierciedleniem oryginału – mamy tu zbliżoną architekturę, presety, a nawet skórki, które możemy sobie zmienić np. na widok przypominający wtyczkę Serum. Zapewne niejeden z użytkowników zda sobie sprawę, że teraz programowanie i użytkowanie tego instrumentu będzie zdecydowanie łatwiejsze i bardziej intuicyjne niż dotychczas.

microkorg
microKorg VST / fot. Adam Dąbrowski

Kolejnym wirtualnym instrumentem jest klasyczny automat perkusyjny Electribe-R – i ta nowinka z pewnością zadowoli miłośników muzyki klubowej, bo jest to pierwsza taka maszyna perkusyjna w całej kolekcji zdominowanej rzecz jasna przez syntezatory. Jako wychowanek Redrum Drum Computer w DAW-ie Reason jestem ukontentowany.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

electribe-r
electribe-r VST / fot. Adam Dąbrowski

Ostatnim wirtualnym instrumentem jest również rewolucyjny i sztandarowy efektor Korga, czyli KAOSS PAD, którym można swobodnie sterować efektami za pomocą intuicyjnie sterowanego panelu dotykowego. Poza standardowym widokiem na panel mamy też rozbudowane okno opcji, gdzie możemy edytować każdy element danego efektora. Oczywiście tu również możemy wybierać efekty z dziesiątek presetów.

KAOSS PAD
KAOSS PAD / fot. Adam Dąbrowski

Na ten moment nie ma jeszcze żadnych materiałów video prezentujący najnowsze wtyczki – gdy się pojawią, zostaną tu udostępnione.

Korg Collection 4 – aktualna cena

Do końca listopada na stronie Korg trwa Black Friday. Dla nowych użytkowników pełne oprogramowanie Collection 4 jest dostępne w cenie 299 dolarów. Z kolei aktualizacja dla użytkowników wcześniejszej edycji kolekcji wynosi 99 dolarów amerykańskich. Jest też opcja zakupienia instrumentów osobno. Zwykle ceny pojedynczych instrumentów wahają się od 49 do 99 dolarów. Wyjątek stanowi Trition, który jest dostępny do nabycia osobno za 199 dolarów. Jak widzicie, bardziej opłacalny jest zakup pełnego pakietu.

Artykuł będzie aktualizowany.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →