Oto pierwsza wtyczka VST stworzona z pomocą ChatGPT

fot. Doctor Mix / YouTube
News Technologia
doctor mix ai

Tak jest - to kolejny news o AI, tym razem dla zajawkowiczów produkcji muzycznej! Popularny londyński producent-youtuber, Claudio Passavanti, znany pod aliasami Sunlightsquare oraz Doctor Mix wpadł na pomysł by wykorzystać ChatGPT do stworzenia własnego wirtualnego instrumentu. Efekty są zdumiewające.

Wtyczka z AI

W ostatnich tygodniach mamy prawdziwe boom na punkcie AI oraz zastosowania tej technologii – był już temat automatycznego tworzenia tekstów, muzyki, czy didżejingu. Te nowinki zainspirowały brytyjskiego artystę-youtubera o pseudonimie Doctor Mix do stworzenia własnej wtyczki za pomocą oprogramowania ChatGPT.

Na starcie zapytał on technologię sztucznej inteligencji, czy mogłaby zakodować wirtualny syntezator. Początkowo zderzył się ze ścianą, gdy program odpowiedział: Przepraszam, ale jako model językowy nie mam możliwości kodowania syntezatora VST. Niezrażony tym, wypróbował jeszcze kilka opcji i udało mu się zmusić program do opracowania kodu prostego syntezatora fali sinusoidalnej, który można było przenieść do otwartej platformy C++ . Youtuber miał jednak problem z poruszaniem się po kodzie – ChatGPT nie był już aż tak pomocny, więc przerwał swoją pracę, na szczęście nie na długo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zafascynowany swoim pomysłem, postanowił udać się do Amsterdamu, do siedziby firmy produkującej wirtualne instrumenty – Martinic. Tamże po rekonensansie pokoi ze starymi syntezatorami, na podstawie, których Niderlandczycy stworzyli własne produkty, Doctor Mix wraz z programistą firmy zaczęli pracować nad ukończeniem kodu wtyczki.

Po dodaniu dodatkowych komend dla początkowego kodu wygenerowanego przez ChatGPT, finalnie powstał pierwszy syntezator AI – Doctor Mix AI Synth. Fakt, nie został on w stu procentach stworzony przez sztuczną inteligencję, jednak ChatGPT poza podstawą, dodał jeszcze filtry i obwiednie amplitudy do wirtualnego instrumentu. Wtyczka dostępna jest w formatach VST/AU/CLAP i została udostępniona przez zespół za darmo.

Zobaczcie jak wyglądał cały proces twórczy poniżej. Wtyczkę Doctor Mix AI SYNTH możecie pobrać bezpłatnie po podaniu swojego maila na stronie firmy Martinic.

I Created A VST Synthesizer With ChatGPT AIPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →