Spotify znów na fali. Platforma posiada największą ilość użytkowników w całej swojej historii

Fot. Pixabay
News
Spotify nie zatrzymuje się

Spotify podało kwartalne wyniki, które okazały się lepsze od oczekiwań analityków. Zobacz te liczby.

Spotify nie zatrzymuje się

Wydawać by się mogło, że Spotify nie miało ostatnio dobrego czasu. Firma miała problem z podcastami Joe Rogana, zamknęła swoje biura w Rosji (to akurat chwalebna decyzja), wciąż nie wprowadziła wersji HI-Fi aplikacji (chociaż obiecała) oraz podniosła ceny usług i prowadzi wojnę antymonopolową ze swoim konkurentem Apple. Tymczasem liczba użytkowników korzystających z usług szwedzkiej platformy wzrosła do 422 mln, a finansowo firma stoi naprawdę nieźle.

Spotify znów na fali. Platforma posiada największą ilość użytkowników w całej swojej historii
Fot. Spotify

Europa rządzi

Z tej robiącej wrażenie liczby 182 mln to subskrybenci płatnej wersji Premium. Spotify chwali się, że całkowita liczba aktywnych użytkowników miesięcznie wzrosła w okresie od stycznia do marca o 19%. To najwyższy wynik w historii platformy. Najwięcej użytkowników aplikacji mieszka w Europie. Dane uwzględniają odpływ ok. 1,5 mln użytkowników z Rosji po wycofaniu się firmy z totalitarnego państwa Putina. Ogólne przychody platformy streamingowej wzrosły o 24%, do 2,66 mld EUR. To więcej, niż spodziewali się analitycy, którzy obstawiali, że będzie to kwota 2,62 mld EUR. Jeśli chodzi o reklamy, to przychody z nich wzrosły o 31% i wynoszą obecnie 282 mln EUR.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotify znów na fali. Platforma posiada największą ilość użytkowników w całej swojej historii
Fot. Spotify

Spotify Vs. Apple

Wszystko to możemy wyczytać z raportu, który Spotify udostępniło publicznie. Możemy również dowiedzieć się z niego, że z platformy korzysta 1,6 razy więcej użytkowników niż z Apple Music w Stanach Zjednoczonych i 2,3 razy w Wielkiej Brytanii. Pomimo lepszych od oczekiwań wyników akcje giganta muzycznego streamingu spadły o 11%. Firma prognozuje, że w drugim kwartale br. osiągnie przychody w wysokości 2,8 mld euro.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →