Spotify znów wkurzyło użytkowników i artystów

Fot. Pixabay
News
Spotify wchodzi na grząski grunt

Daniel Ek, właściciel Spotify, ogłosił podpisanie umowy z firmą Helsing opiewającą na kwotę 100 mln euro. Muzyka używana jako broń?

Spotify wchodzi na grząski grunt

Użytkownicy Spotify i artyści zareagowali na inwestycję CEO Spotify Daniela Eka w wojskowe technologie obronne AI. Gigant muzyczny zawarł umowę opiewającą na kwotę 100 mln euro z brytyjsko-niemiecką firmą Helsing, której produkty będą początkowo sprzedawane francuskim, brytyjskim i niemieckim siłom zbrojnym. W ramach transakcji, Ek dołączy również do zarządu Helsinga.

Helsing twierdzi, że będzie wykorzystywać „wiodącą na świecie technologię AI dla obronności i bezpieczeństwa narodowego”, aby zapewnić „przewagę informacyjną dla demokratycznych rządów” i „chronić liberalne demokracje przed zagrożeniami”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotify – czy na decyzji szwedzkiego serwisu skorzysta konkurencja?

Transakcja rozwścieczyła niektórych użytkowników Spotify, którzy zareagowali na tweet Eka, likwidując swoje konta i przechodząc do konkurentów, takich jak Bandcamp czy Tidal. Niektórzy wsparli też kampanię z hashtagiem #BoycottSpotify. Wśród nich znalazł się producent muzyki Ambient dub fusion Darren Sangita.

Muzyka ma być używana jako broń. Nie mogę się pod tym podpisać, więc już teraz planuję zdjąć całą moją muzykę ze Spotify. Wierzę w muzykę jako potężne narzędzie dla szerzenia pokoju, w przeciwnym razie jest to całkowite zaprzeczenie mojej filozofii – powiedział Darren Sangita w rozmowie z Resident Advisor.

Chcę zobaczyć, jak Spotify traci te 100 milionów euro. Niech poczują, że wybór konsumentów jest potężny i niebezpieczny dla ich modelu biznesowego  – nawołuje Sangita.

Spotify i 100 mln euro

Według firmy zajmującej się oprogramowaniem Pitchbrook, Helsing „opracowuje oprogramowanie zawierające sztuczną inteligencję, która pomoże stworzyć obraz pola walki w czasie rzeczywistym, umożliwiając klientom wykonywanie szybszych i bardziej niezawodnych decyzji.”Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →