Tidal i inni pomagają twórcom

Lifestyle News
tidal relief music

Tidal, Spotify, Amazon Music i inne czołowe serwisy streamingowe, ogłosiły, że przekazały środki pieniężne na Fundusz Pomocy COVID-19. Fundusz został powołany do życia w zeszłym tygodniu przez charytatywną fundację MusiCares. Jego celem jest wsparcie pracowników przemysłu muzycznego w czasie trwania pandemii.

2 mln dolarów od Tidala i innych serwisów muzycznych

Po tym, jak Bandcamp zrezygnował z własnych zysków, aby artyści z całego świata mogli zarobić więcej pieniędzy, do gry włączyły się również inne serwisy muzyczne. Tidal, Spotify, Amazon Music, YouTube Music, Facebook i inni znaczący marki streamingowe rozpoczęły wspólne działania w celu zapewnienia twórcom dodatkowego zarobku. Podmioty te wpłaciły łączną sumę 2 mln dolarów na konta organizacji zajmujących się pozyskiwaniem funduszy dla muzyków – Help Musicians, PRS Foundation i MusiCares. Streamingowcy planują dokonywać dalszych wpłat w najbliższym czasie.

Fundusz Pomocy COVID-19 został utworzony w celu zapewnienia wsparcia finansowego tysiącom twórców muzycznych i profesjonalistów z branży, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa z powodu bezprecedensowego odwołania imprez muzycznych i możliwości pracy. Od czasu założenia funduszu w zeszłym tygodniu MusiCares i inne organizacje zebrały dzięki swoim partnerom już miliony dolarów. Początkowe 2 miliony rozkręciły całą maszynę i zwróciły uwagę ludzi na nasze działa. Wciąż wpływają do nas nowe kwoty – możemy przeczytać w oświadczeniu zarządu MusiCares.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomaga Tidal, pomóc możesz rownież Ty

Wpłacić dowolną sumę pieniędzy i wspomóc artystów w ciężkich chwilach może każdy z nas. Wystarczy, że wejdziemy pod ten adres i wybierzemy jeden z dostępnych funduszy. Nie musimy się rejestrować, uiszczać ukrytych opłat ani podpisywać żadnych dokumentów. Cały proces jest niezwykle prosty, szybki, przejrzysty i intuicyjny.

Jeśli jesteście nie tylko słuchaczami, ale i aktywnymi artystami potrzebującymi wsparcia, to właśnie zyskaliście taką możliwość.  Odwiedźcie stronę organizacji MusiCare, wypełnicie odpowiedni formularz, w którym udowodnicie, że w wyniku pandemii koronawirusa ponieśliście straty, i wyślecie go do organizacji.

Nowa opcja w Spotify

Spotify dodatkowo chce jak najszybciej wprowadzić dodatkową funkcję w swoich aplikacjach umożliwiającą bezpośrednie wsparcie finansowe wybranych przez nas twórców. Przypominamy również o tym, że SoundCloud i Twitch połączyły siły, aby ułatwić twórcom zarabianie pieniędzy na relacjach na żywo.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →