GAIKA prezentuje nowy znakomity kawałek oraz zdradza szczegóły wyjątkowego projektu

News

Do końca stycznia 2022 roku będziemy mogli obcować z wyjątkowym projektem audiowizualnym w londyńskim Instytucie Sztuki Współczesnej. Za całość odpowiadać będzie m.in. GAIKA, który wydał nowy materiał z tej właśnie okazji. Poniżej przedstawiamy szczegóły całego przedsięwzięcia.

GAIKA z kolejnym mocnym przekazem

War Island to najnowszy utwór GAIKI, który stanowi część wystawy zatytułowanej Channel B. Projekt ten ma na celu eksploracje czarnego futuryzmu przez należącą do niego sztukę i muzykę. Wystawa obfitować będzie w instalacje dźwiękowe i wizualne autorstwa założycieli projektu – GAIKI, GLOR1A oraz Shannen SP. Sercem Channel B ma być cykl koncertów na żywo o nazwie New Syntax. Każda instalacja będzie pełnić rolę inscenizacji, w której odbywać się będą występy czarnoskórych artystów z całego świata.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nine Nights – koncept bazowy – zapoczątkowany został w maju 2020 roku, aby przeciwdziałać systemowym nierównościom na tle rasowym w globalnym przemyśle muzycznym. Założony został w odpowiedzi na niedocenianie czarnoskórych twórców, rosnący ruch protestacyjny oraz wpływ pandemii na życie nocne. Wszystko po to, aby wspierać kulturę przedstawicieli różnorodności rasowej. Koncept ma za zadanie stworzyć podczas każdego wydarzenia New Syntax przyszłe archiwa czarnej kontrkultury, zaś każda instalacja stanie się zarówno przekaźnikiem, rejestratorem i nadawcą. Dzięki kolaboracji muzyków grających na żywo z artystami pracującymi stricte z dźwiękiem oraz tańcem, New Syntax zaprasza publiczność do ponownej interpretacji przyszłości.

Źródło pochodzenia nazwy należy szukać w jamajskiej tradycji, która celebruje życie i bezpieczne przejście dla zmarłych przez tytułowe dziewięć nocy. To ukłon w stronę osób, które straciły życie z powodu rasizmu i brutalności policji. Nine Nights dąży do nowego systemu, które pomoże rozwijać czarną kulturę w muzyce, sztuce i społeczności.

W styczniu przyszłego roku GAIKA opublikuje ścieżkę dźwiękową War Island wydaną wraz z AArtą i Endless Felix Lee. Póki co dostępny jest główny singiel zatytułowany Zatōichi. „To moja modlitwa bojowa, słowa jak zbroja” – tak o singlu wypowiada się GAIKA. O poprzednim projekcie GAIKI pisaliśmy rok temu, natomiast najnowszy materiał możecie odsłuchać m.in. tutaj.

 

DEEP ORIENTAL #XXIV: MARVIN JAM

Biletomat.pl
30 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →