Sascha Funke na rozgrzewkę przed TNMK.online

134
News
Sascha Funke, Tauron Nowa Muzyka 2020

Już za kilkanaście dni rozpocznie się TNMK.online.  Ta hybrydowa impreza zastąpi tegoroczny Tauron Nowa Muzyka Katowice, który z wiadomych powodów został przesunięty na przyszły rok. Na rozgrzewkę przed imprezą wystąpi jeden z muzycznych symboli Berlina, Sascha Funke.

Sascha Funke w Sztauwajerach

TNMK.online to specjalna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka, którego pełnoprawna, tradycyjna formuła odbędzie się dopiero w 2021 roku. W dniach 27 – 29 sierpnia organizatorzy zapraszają na koncerty, które będzie można wysłuchać zarówno w internecie (wszystkie występy będą transmitowane na stronie www.tnmk.online) jak i na żywo (choć przy ograniczonej liczbie gości).

Jazz Club Hipnoza i NOSPR będą gościć takich artystów, jak: Hania Rani, Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo i Ludziki, Low Key, Qba Janicki, Miły ATZ, Gverilla, OKI i wielu innych wykonawców, którzy dopiero będą ogłoszeni.

15 sierpnia zaś odbędzie się „before”, na którym wystąpi Sascha Funke, mistrz popowego minimalizmu i kosmicznego techno.

Sascha Funke, Tauron Nowa Muzyka 2020

Sascha Funke – jeden z muzycznych symboli Berlina

Muzykę artysty znacie z wielu setów, klubów, festiwali, a także z filmu Berlin Calling. Autor hitu Mango poprowadzi nas przez gąszcz tajemniczych brzmień i hipnotycznych bitów. Przez całą noc! Odkąd Sascha Funke jako 12-letni dzieciak po raz pierwszy usłyszał euro dance pop, pociągała go muzyka elektroniczna. To doświadczony łowca epickich melodii, mocno uderzających bitów i topowych płyt, które można usłyszeć zarówno w jego setach djskich, jak i w autorskiej dyskografii. Specjalizuje się w głębokich, zamaszystych dźwiękach, ale zawsze porusza się wahadłowo między przeróżnymi gatunkami. Słynie z aluzyjnego, popowego minimalizmu. Funke z powodzeniem łączy prostotę i tajemnicę, a wszystko to opakowane w smukłe i stylowe aranżacje.

Sascha Funke – Mango

Można było je poznać m.in. w doskonale przyjętych wydawnictwach Bravo (2003) oraz Mango (2008). Oba nagrania stały się klasykami. Ostatnie lata to dla Saschy równie pracowity czas. Nagrane w duecie z partnerką Julienne Dessagne płyty Saschienne przyniosły fanom znakomite, piosenkowe techno. Ostatnie solowe produkcje, które ukazały się nakładem wpływowych wytwórni Multi Culti, Turbo i Permanent Vacation, czarowały połączenie wolniejszego techno z eterycznymi brzmieniami New Age i kosmicznym transem Krautrocka.

Support – 105L & G.Zenker. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.