Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

Lokalizacja

Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach

ul. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice

Już od pierwszej edycji, festiwal Tauron Nowa Muzyka stawiał na nieszablonowe podejście do organizacji imprez. Przełamywanie schematów, łączenie skrajności, otwarcie na nowe i nieznane. To właśnie te cechy ukształtowały charakter wydarzenia, jakim jest Tauron Nowa Muzyka. Katowicki festiwal wciąż ewoluuje, przyciągając co roku szerokie grono miłośników rozmaitej muzyki. Klimatu imprezie dodaje jej lokalizacja – nowe Muzeum Śląskie w Katowicach i jego okolice.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 - najważniejsze informacje

Tauron Nowa Muzyka 2020 odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Katowicach.

Organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka kolejny raz nietuzinkowo podchodzą do budowania line-upu swojej imprezy. Wiele pozycji w programie budzi ogromne zaskoczenie i nie mniejszy zachwyt. Tauron Nowa Muzyka osiągnął coś, czym może pochwalić się niewiele podobnych mu imprez. Łącząc czasem bardzo odległe bieguny muzyki i mieszając stare z nowym, udało się w Katowicach stworzyć niesamowity klimat, który co roku spotyka się z ogromną aprobatą ze strony uczestników, artystów i dziennikarzy.

Elektronika, jazz, alternatywa… Tauron Nowa Muzyka 2020 to kontynuacja znanego już trendu. Z jednej strony mamy światowej skali headlinerów, którymi w tym roku będą Underworld. Z drugiej – mnóstwo gorących, interesujących nazwisk. Nie mogło zabraknąć także kilku smaczków. Nie od dziś wiadomo, że katowicki festiwal lubi zaskakiwać.

Tym samym w ramach Tauron Nowa Muzyka 2020 będzie można usłyszeć takie postacie jak Mike Skinner i The Streets, Acid Arab, Anna Calvi, Floating Points, Donato Dozzy, Gerd Janson czy Red Axes. Nie mogło zabraknąć polskich wątków. Wśród ogłoszonych już artystów znaleźli się m.in. Skalpel. Wyjątkowym punktem festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2020 będzie koncert otwarcia. W ostatnich latach ma on miejsce w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia. Zaszczytu zainaugurowania festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2020 dostąpi Soap&Skin.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 - line-up

Underworld
Mike Skinner and The Streets
Cigarettes After Sex
Floating Points
Dj Tennis
Anna Calvi
Soap&Skin
Donato Dozzy
Red Axes live
Rival Consoles
Andy Stott
ACID ARAB live
Gerd Janson
Jennifer Cardini
Skalpel
Vladimir Ivkovic
SEED Ensemble
Bruno Bavota
Tomaga
Shards
Afrodeutsche
Low Key
Qba Janicki

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 - Newsy

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 - relacje

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 - wywiady