Radiohead otworzy wystawę, którą będzie można oglądać… na PlayStation 5

Fot. Materiały promocyjne
News
Radiohead - cyfrowo/analogowy wszechświat

Wystawa powstała przy współpracy zespołu z Epic Games będzie zawierać wizualizacje i muzykę z albumów Kid A i Amnesiac.

Radiogłowi w konsoli

Zespół dowodzony przez Thoma Yorke’a i Epic Games połączyły siły, aby stworzyć nowy projekt oparty na dwóch klasycznych płytach Radiohead. Wystawa KID A MNESIA EXHIBITION była przygotowywana przez dwa lata i będzie dostępna od 18 listopada. Wszystko to z okazji uczczenia 21. rocznicy wydania albumu Kid A oraz 20. rocznicy opublikowania wydawnictwa Amnesiac.

Wystawę będzie  można „odwiedzać” bezpłatnie za pośrednictwem konsoli PlayStation 5 oraz komputerów PC. KID A MNESIA EXHIBITION pierwotnie miała być fizyczną instalacją debiutująca w Londynie i zaprojektowaną w taki sposób, aby można ją było przenosić do Nowego Jorku, Tokio, Paryża i tak dalej. Jednak z powodu pandemii powstała jedynie jej wersja cyfrowa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Radiohead – cyfrowo/analogowy wszechświat

KID A MNESIA EXHIBITION  jest „odwróconym cyfrowym/analogowym wszechświatem stworzonym z oryginalnych okładek i nagrań”, które będą towarzyszyć ponownemu wydaniu. Biorąc pod uwagę zamiłowanie Epic do interaktywnych doświadczeń muzycznych, prawdopodobnie wystawa zaoferuje pewien rodzaj nowego spojrzenia na muzykę Radiohead.

Radiohead świętuje

Na początku listopada Radiohead opublikował Kid A Mnesia – potrójne wydawnictwo upamiętniające rocznice premiery albumów Kid A i Amnesiac. Płyta ukazała się nakładem XL Recordings! Kid A Mnesia zawiera czwarty i piąty album Radiohead oraz trzeci krążek zatytułowany K’id Amnesiae’ będący ekskluzywnym wydawnictwem, na które składają się dodatkowe materiały z sesji Kid A i Amnesiac. Oprócz alternatywnych wersji i elementów utworów z tych albumów oraz stron B, Kid Amnesiae zawierać będzie nigdy wcześniej niesłyszany utwór If You Say the Word (dostępny jako cyfrowy singiel) oraz niepublikowane wcześniej studyjne nagranie Follow Me Around.

Radiohead – Kid A Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →