Clark zapowiada nową płytę „Sus Dog”. Jej producentem – Thom Yorke

fot. David Ellis + Yasuko Otani / wikicommons
News Zapowiedzi

Chris Clark nie próżnuje. Po ostatnich aktywnych dwóch latach zapowiada kolejny album Sus Dog, który powstał we współpracy m.in. z frontmanem Radiohead, Thomem Yorkiem. W sieci dostępny już pierwszy singiel. Przypomnijmy - jeden z czołowych reprezentantów Warp Records oraz sceny IDM powróci w tym roku do Katowic, na 18. edycje festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Tandem doskonały?

W niektórych zagranicznych mediach możemy znaleźć informację, że nowy longplay jest pierwszym kiedy to Chris Clark bierze się za śpiewanie – jest to oczywiście błąd, ponieważ już na swoich wcześniejszych płytach, szczególnie na Iradelphic, czy Totems Flare możemy usłyszeć głos producenta z St. Albants. Yorke śpiewa i gra na basie w utworze Medicine. W proces twórczy longplaya zaangażowany był również perkusista Richard Spaven. Frontman Radiohead uchylił nieco rąbka tajemnicy na temat kulis powstawania płyty:

Chris [Clark] napisał do mnie, żeby powiedzieć, że zaczął śpiewać, szukając informacji zwrotnej/rady czy czegokolwiek, bo to był dla niego rodzaj nowych wód pełnych rekinów. Od lat interesuję się tym, co robi, i skończyłem jako kierowca na tylnym siedzeniu, gdy składał wszystkie dziwactwa w całość, co było fascynujące. Nie byłem zaskoczony odkryciem, że śpiewając i wypowiadając słowa, przeszedł zupełnie przez inne drzwi, co było dla mnie najbardziej interesującą i ekscytującą częścią. Pierwszą rzeczą, którą mi wysłał, był śpiew o utknięciu między dwoma piętrami – kupił mnie tym. Dla mnie sposób, w jaki podszedł do tego wszystkiego (dzięki Bogu nie był zwykłym piosenkarzem, autorem piosenek) odzwierciedlał sposób, w jaki podchodził do całej swojej kompozycji i nagrań, ale tym razem miał ludzką twarz. Jego twarz – napisał Thom Yorke

Premiera albumu 26 maja. Odsłuch singla Town Crank dostępny poniżej – zapowiada się świetny koncert na Tauronie!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Clark – Town Crank

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 – bilety

Na stronie Biletomat do wyczerpania dostępne są karnety dwudniowe w cenie 299 zł. Warto pośpieszyć się z zakupem, ponieważ 1 lutego cena tychże wejściówek wzrasta.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →