Zaopiekuje się psem, odświeży największy klasyk. Posłuchaj „Navigator” w wykonaniu Jorisa Voorna

Fot. Joris Voorn / Facebook
News
Joris Voorn, The Tellurians, The Navigator

Jak scena długa i szeroka, znalezienie artysty, któremu można by zlecić odświeżenie największego klasyka wśród klasyków, nie jest sprawą prostą. Nadanie utworowi nowoczesnego sznytu, zachowując jednocześnie jego charakter, nie należy do prostych czynności. A już na pewno nie takich, których każdy byłby w stanie się podjąć. Przykładem artysty niebojącego się wyzwań, lubiącego raz za razem podnosić sobie poprzeczkę jest Joris Voorn. Posłuchajcie The Navigator – 29 lat później wydanego spod ręki Holendra.

Przypatrując się działalności około scenicznej Jorisa Voorna dochodzimy do trzech fundamentalnych wniosków: jest sympatycznym facetem, powierzylibyśmy mu opiekę nad naszym psem, czego się nie dotknie, zamienia w złoto. Stu procentowej pewności, co do dwóch pierwszych aspektów (bo jak wiadomo pozory mylą) nie mamy, jednak ostatnia umiejętność została przez nas wymieniona nieprzypadkowo. Holenderski wirtuoz od wielu lat udowadnia swój nieprzeciętny talent i podejście do muzyki, a kolejno przyznawane ordery bohatera niejednego eventu (patrz tegoroczne Mayday), czynią z niego artystę rozchwytywanego na każdej płaszczyźnie. Również tę z pogranicza klasyki. A jak wiadomo – klasyka rzecz święta.

Joris Voorn, The Tellurians, The Navigator

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Joris Voorn robi to, co potrafi najlepiej – czaruje

Holenderskiemu wirtuozowi powierzono tym razem odświeżenie wydanego przez The Tellurians w 1992 The Navigator. Pierwotnie wyprodukowany przez Roberta Smita, Ferry’ego Corstena, Johna Matze’a i Rene de Ruytera utwór był wielkim hitem w całej Europie na początku lat 90. czym odbił swoje piętno na europejskim brzmieniu muzyki house i techno – zdobywającym listy przebojów w tamtym czasie.

Voorn za sprawą swojej reedycji odsyła słuchacza z powrotem do 1992 roku. Odświeżony The Navigator jest głębszy i mroczniejszy, a obniżając tempo, podkręca groove. Nacechowany subtelnością i potrzebnym mu polotem The Navigator już wcześniej był kluczowym utworem na zeszłorocznym mixtapie artysty, Global Underground 43 oraz główną atrakcją jego osobiście przygotowanej, wyprzedanej imprezy  Awakenings x Joris Voorn presents Spectrum w ramach Amsterdam Dance Event.

Joris Voorn – The NavigatorPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →