Radiohead niebawem mają wrócić do studia

fot. Radiohead - A Moon Shaped Pool / materiały prasowe
News
radiohead

W ostatniej rozmowie dla magazynu Spin, perkusista legendarnej formacji Radiohead Philip Salwey, wyznał, że zespół powróci do studia w najbliższych tygodniach.

Przerwa w Radiohead i.. koniec?

Ostatni album studyjny RadioheadA Moon Shaped Pool ukazał się w 2016 roku, a ostatnia trasa koncertowa odbyła się w 2018 roku. Dwa lata temu zespół wydał KID A MNESIA, czyli potrójną reedycję z okazji 20-lecia legendarnego krążka Kid A oraz jego addendum Amnesiac, zawierającą dodatkowe niepublikowane utwory. W między czasie członkowie projektu zaangażowali się w poboczne projekty: Thom Yorke i Jonny Greenwood stworzyli wraz z perkusistą Sons of Kemet, Tomem Skinnerem, nowy projekt The Smile – zeszłego lata wydali debiutancką płytę A Light For Attracting Attention. Z kolei Philip Selway w przyszłym miesiącu wyda nowy solowy krążek, Strange Dance.

The Smile – The Smoke (16mm Film)

W tym roku miną dwie dekady od wydania albumu Hail To The Thief. Z okazji nadchodzącej premiery solowej płyty oraz przedłużającej się absencji Radiohead, Philip Selwey rozmawiał ze Spinem o planach zespołu na nowy rok.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Byliśmy bardzo skoncentrowani na całej sprawie Kid A / Amnesiac i myślę, że dochodzimy to do naturalnej konkluzji, cofając się do reedycji i [tworząc] wokół tego scenariusz gry. Spotkamy się na początku 2023 i jestem pewien, że zaczniemy szukać innych pomysłów na to, co będzie dalej. Minęło dużo czasu od Hail To The Thief, prawda?

Słowa perkusisty Radiohead nieco uspokoiły miłośników grupy z Oxfordu. Zeszłego lata gitarzysta Radiohead, Ed O’Brien, zaniepokoił fanów zespołu swoim niejednoznacznym komentarzem co do ich przyszłości:

To może się zdarzyć, ale druga sprawa jest taka, że… może się nie wydarzyć. A czy to ma znaczenie? W tej chwili nie ma Radiohead. [..] Myślę, że musi się zebrać pięć osób, które jednogłośnie powięcą, że „naprawdę chcą stworzyć coś razem jeszcze raz” – skomentował Ed O’Bien

Radiohead – The Numbers: Jonny, Thom & a CR78



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →