Thom Yorke w najwyższej formie. Nowy, znakomity numer nagrany do „Peaky Blinders”

Fot. NME.com
News
Thom Yorke i gangsterzy

Thom Yorke zaprezentował premierową kompozycję. 5.17 znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do netflixowego serialu Peaky Blinders.

Thom Yorke i gangsterzy

Thom Yorke, lider i wokalista słynnej brytyjskiej rockowej formacji Radiohead, opublikował swój nowy utwór. 5.17. To nastrojowa, liryczna, oszczędna w środkach kompozycja, kojarząca się z ostatnimi wydawnictwami macierzystej grupy Yoke’a. Możecie ją przesłuchać poniżej:

Thom Yorke – 5.17

Jednocześnie wokalista zapowiedział kolejny numer – That’s How Horses Are. Obydwa utwory usłyszeć będzie można w najnowszym, szóstym sezonie serii Peaky Blinders, który trafi do oferty Netflixa w tym roku. Ostatni solowy materiał Yorke’a to album Anima z 2019 roku. Przypomnimy, ze Brytyjczyk jest jedną z gwiazd tegorocznej edycji Open’er Festival 2022.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Thom Yorke i inni świetni wykonawcy na ścieżce dźwiękowej do „Peaky Blinders”

Niedawno ujawniono, że 7 maja ukaże się pełna ścieżka dźwiękowa do Peaky Blinders, na którą oprócz numeru Thoma Yorke’a, trafią kawałki takich artystów, jak m.in. Nick Cave & The Bad SeedsJack WhiteArctic MonkeysBlack Sabbath i Joy Division.

Peaky Blinders to doceniany przez krytyków dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w Birmingham. Tytuł ten wyróżnia się kreatywnym połączeniem kina gangsterskiego i współczesnej muzyki. Bohaterami są członkowie rodziny Shelby, którą po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders – jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który rozwija sieć legalnych interesów i sięga po coraz większą władzę.

Thom Yorke w najwyższej formie. Nowy, znakomity numer nagrany do "Peaky Blinders"
Peaky Blinders/ Fot. Netflix


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →