Klasyki elektroniki w wersji na Super Mario 64

fot. on4word
Lifestyle News Technologia
Super MARIO 64

Youtuber o nicku on4word od pewnego czasu publikuje na swoim kanale klasyki muzyki elektronicznej w aranżacjach z gry klasycznej konsoli Nintendo 64. Brzmi to fascynująco.

Jak Nintendo 64 radzi sobie z klasykami?

Przez 16-bitowy dźwięk stereo oraz kompresję ADPCM, który wykorzystywał syntezę wavetable oraz zawierał rozmaite efekty specjalne (jak. np. pitch shifting, reverb, chorus), dźwięk konsoli Nintendo 64 wciąż brzmi bardzo specyficznie, niczym klasyczne syntezatory Korga. W efekcie aranżacje klasycznych hitów sceny elektronicznej, które prezentuje on4word, nie odbiegają za bardzo od oryginału, a nawet nadają mu nowy, ciekawy kształt. To tak jakbyście umieścili świat sympatycznego hydraulika w utworach Aphex Twina, Radiohead czy Boards of Canada. Brzmi abstrakcyjnie, ale, jak słychać, to działa!

Aphex Twin – Xtal (Super Mario 64 Remix)

Radiohead – Idioteque (Super Mario 64 Remix)

Boards of Canada – Olson (Super Mario 64 Remix)

Koniecznie sprawdź: Najlepsze ścieżki dźwiękowe z gier na Nintendo (NES)

Dźwięki ze starych konsol wiecznie żywe

Aranżacje klasyków na dźwięki klasycznych konsol nie są niczym nowym. Już od lat 90. w niektórych środowiskach, m.in. geekowców oraz w Japonii, tworzyła się moda na muzykę z 8-bitowych konsol, jak Gameboy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tronimal @ Gamescom 2015 [GameBoy Music]

Pojawienie się YouTube’a jeszcze bardziej spopularyzowało nostalgiczne brzmienie starych konsol. Łatwo można było znaleźć występy konsolowych artystów. Koniunkturę wyczuł pewien producent z Toronto, który wraz z młodą wokalistą stworzył jeden z najbardziej znanych duetów w muzyce alternatywnej na przełomie dekad 2000/2010. Był oczywiście to duet Crystal Castles.

Crystal Castles – Air War

Na początku 2022 roku niemiecki producent Remute wydał pierwszy na świecie album na kartridżu Nintendo 64.

Remute – Superposition (HiRes Version)


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →