Polscy artyści w line-upie festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

fot. Sarapata / Grzegorz Lach
Eventpromo Festiwale Zapowiedzi
Sarapata

Dzień dobry! W ten piękny, słoneczny, majowy dzień organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka opublikowali szeroką listę polskich artystów, którzy latem zagrają na czołowym elektronicznym wydarzeniu na Śląsku. Będą indie-pop, rap, nowe intrygujące projekty oraz uznani producenci elektroniki. Sprawdźcie, kogo będziecie mogli zobaczyć między 21 a 24 lipca w Strefie Kultury i nie tylko!

Tauron Nowa Muzyka 2022 – 12 polskich artystów dołącza do programu

Podobnie jak w ubiegłych latach na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka poza gwiazdami światowego formatu nie zabraknie również przedstawicieli sceny krajowej i lokalnej – a jest w czym wybierać!

Reprezentantami elektronicznych brzmień z najnowszego ogłoszenia artystów festiwalu są Lutto Lento, który wystąpi w formule live poszerzonej o żywe instrumenty perkusyjne oraz krakowski, melodyjny duet braci Sarapata.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SARAPATA – Fikus feat. Jakub Żytecki

W nowym ogłoszeniu nie mogło zabraknąć również silnej reprezentacji nowej fali krajowego rapu – na scenach usłyszymy Szczyla, Zdechłego Osę (wystąpi ponownie na festiwalu), CatchUpa, Hodaka, BartoKatta oraz Jerzyka Krzyżyka.

ZDECHŁY OSA – ZAKOCHAŁEM SIĘ W TWOJEJ MATCE (PROD. AETHERBOY1)

Oprócz rapu możecie liczyć na przebojowe i hipnotyczne koncerty synth-popowe. Wczasy, a także Shyness zadbają o dobrą balangę!

WCZASY – POLSKA (SERCE ROŚNIE)

Wystąpi również gdański post-punkowy zespół Trupa Trupa, który zaprezentuje materiał z najnowszego albumu – B FLAT. W ostatnich latach grupa została doceniona przez prestiżowe zagraniczne media takie jak The Guardian, Pitchfork czy KEXP, a The Times porównał ich nawet do… Sonic Youth i Radiohead!

Trupa Trupa – Moving

Wisienką na torcie jest obecność w zestawieniu jednej z największych gwiazd współczesnej polskiej muzyki, Artysty Roku 2022 Ralpha Kamińskiego. Świeżo upieczony laureat Fryderyka zapewne zaprezentuje nowy materiał, a także nagrania ze swojej uznanej ostatniej płyty KORA oraz swoje największe hity.

Ralph Kaminski – KORA – Po prostu bądź

MoreMusic Agency, organizatorzy uznanego w Europie i na świecie katowickiego festiwalu, zapowiadają, że to wciąż nie koniec miłych niespodzianek, które nam szykują podczas tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka. Tego absolutnie nie można przegapić!

Tauron Nowa Muzyka 2022 – bilety

Przypominamy, że bilety na festiwal Tauron Nowa Muzyka 2022, który odbędzie się w dniach 21-24 lipca w Katowicach, możecie nabyć na stronie Biletomat.pl.

Uwaga! Jeśli chcecie załapać się na tańsze wejściówki to trzeba się pośpieszyć, bowiem 1 czerwca ich cena wzrośnie. Poniżej możecie zobaczyć cennik:

Karnet 3-dniowy – teraz 379 zł; od 1 czerwca – 429 zł
Karnet 2 dniowy – teraz 349 zł; od 1 czerwca – 399 zł
BIlet 1-dniowy – teraz 179 zł; od 1 czerwca -229 zł
Bilet 1-dniowy (tylko na koncert otwarcia) – teraz 69 zł; od 1 czerwca – 89 zł

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 aftermoviePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →