Anna Calvi, Nilufer Yanya oraz Resina dołączają do line-upu katowickiego festiwalu

fot. materiały prasowe
Festiwale News Zapowiedzi
Anna Calvi

Podobnie jak w ostatnich latach, organizatorzy festiwalu stawiają na różnorodność i bogactwo brzmień, podkreślając obecność i dokonania kobiet na światowej scenie muzycznej. W tym roku będą to nieprzeciętne postaci z różnych stron muzycznej galaktyki. Sprawdźcie szczegóły!

Po ostatnich głośnych ogłoszeniach czołowych postaci sceny techno, dziś już wiemy, że na tegorocznym Tauron Nowa Muzyka 2022 w Katowicach niezwykle kreatywne kobiety zdominują program 17. edycji naszego ulubionego festiwalu. Pamiętajcie, że bilety na to wyjątkowe wydarzenie, możecie nabyć w Biletomat.pl.

Anna Calvi – charyzmatyczna wokalistka

Jedna z najciekawszych brytyjskich wokalistek, Anna Calvi, w tym roku będzie reprezentować gitarowe brzmienia na Tauronie. Od debiutu w 2011 roku czołowa postać brytyjskiej sceny alternatywnej była dwukrotnie nominowana do nagrody Mercury Awards. Artystka tworzy mroczny, nastrojowy i romantyczny pop z elementami klimatycznego rocka. Często porównywana jest do PJ Harvey. Słynie z żywiołowych, zadziornych i nieprzewidywalnych występów na żywo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Anna Calvi – Desire

Nilüfer Yanya – objawienie indie popu

Nilüfer Yanya tworzy fascynujący i łamiący schematy indie pop. W jej piosenkach słychać zręcznie wplecione gitary i słodkie wokale, tworzące wpadającą w ucho całość. Na zaskakującą kreatywność wokalistki wpłynęły równie intrygujące korzenie – jej irlandzko-barbadoska matka jest projektantką tkanin, a prace tureckiego ojca są wystawiane w British Museum. Barwne i nęcące melodie z pewnością zahipnotyzują katowicką publiczność.

Nilüfer Yanya – anotherlife

Resina – polska melancholia

Na Tauron Nowa Muzyka 2022 pojawią się także wysublimowane dźwięki chóru i wiolonczeli, za które odpowiadać będzie jedna z najciekawszych polskich artystek. Resina to kompozytorka i wiolonczelistka, która współpracowała z długą listą różnorodnych twórców: od Macieja Cieślaka, przez Huberta Zemlera, po Zamilską. Przede wszystkim podąża jednak własną drogą artystyczną. Jej nowy materiał koncentruje się wokół napięcia pomiędzy tym, co animalistyczne a elektroniczne, akustyczne i amplifikowane. Podczas 17. edycji festiwalu Tauron nieziemska muzyka Resiny z płyty Speechless zostanie wykonana na żywo z udziałem chóru. 

Resina – Horse Tail

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 – bilety

Do katowickiego festiwalu zostało jeszcze kilka miesięcy, więc śmiało możemy się spodziewać kolejnych mocnych ogłoszeń w najbliższym czasie. Wcześniej organizatorzy zapowiedzieli występy takich gwiazd jak: The Bug, Moderat, Andy Stott, Donato Dozzy, Kollektiv Turmstrasse, czy Lorenzo Raganzini. Nie możemy się doczekać lata w Katowicach – to z pewnością będzie niezapomniana edycja pełna fantastycznej muzyki, z pogranicza gatunków!

Bilety na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022, który odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2022 roku, możecie kupić na stronie Biletomat.pl.

Bilety na Tauron Nowa Muzyka 2022

Biletomat.pl
179 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →