Lutto Lento idzie w stronę folku i zapowiada drugą płytę

News
lutto lento

Druga długogrająca płyta Lubomira Grzelaka ukaże się w lutym przyszłego roku. Co tym razem przygotował dla nas polski producent?

Lutto Lento – naczelny eksperymentator

Ci, którzy choćby zajrzeli przez okno do królestwa polskiego niezalu, z pewnością kojarzą jego poczynania. Jest założycielem kasetowej wytwórni Sangoplasmo Records i ma na koncie występy w najważniejszych polskich oraz europejskich miejscówkach. Dzielił scenę z Johnem Glacierem, Bambounou i Jamiem XX. Jego wszechstronny styl – balansujący gdzieś pomiędzy eklektyczną elektroniką a muzyką eksperymentalną – to nowa jakość na rodzimej scenie. Lutto Lento, bo to o nim mowa, konsekwentnie pnie się do góry i nie zamierza zwalniać. Chętnie współpracuje z innymi muzykami (np. z Wojciechem Bąkowskim), ale równie prężnie działa w pojedynkę. Ostatni minialbum Lubomira Grzelaka, czyli Fortune, ukazał się w marcu i spotkał się z pozytywnymi recenzjami dziennikarzy. Choć kurz po entuzjastycznie przyjętej premierze nie zdążył jeszcze opaść, producent już zapowiada kolejne nowości.

Lutto Lento – Fortune Frog

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lutto Lento – płyta w przyszłym roku

Następny, trzeci długogrający krążek artysty ukaże się już 5 lutego. Wydawcą Legendo, które miało ujrzeć światło dzienne już wcześniej, została mediolańska, niezależna oficyna Haunter Records. Wytwórnia ma w katalogu nagrania takich twórców, jak Cage Suburbia, Weightausend czy Jesse Osborne-Lanthier. Eksploracyjny anturaż Grzelaka doskonale wpisze się w jej roster, o czym wiele mówi pierwszy singiel zapowiadający krążek, czyli Horned Heart. Lutto Lento nagrał go z Katarzyną Karpowicz, warszawianką na co dzień pracującą jako nauczycielka języka japońskiego. Artystka specjalizuje się w grze na koto: tradycyjnym, dalekowschodnim instrumencie przypominającym cytrę. Jego mistyczne, orientalne brzmienie wchodzi w intrygujący, hipnotyczny dialog z mroczną elektroniką producenta. Duet zgrabnie balansuje między ambientem, klubowymi wtrętami a tribalowymi beatami.

Lutto Lento ft. Katarzyna Karpowicz – Horned Heart 

Lutto Lento – poznaj tracklistę albumu

Karpowicz to nie jedyna gościni, którą Grzelak zaprosił do współtworzenia Legendo. Na wydawnictwie, które zostało zainspirowane polską kulturą ludową (jeden z utworów zaczerpnął swoją nazwę z obrazu Stanisława Wyspiańskiego, a inny to parafraza dziewiętnastowiecznej kołysanki Na Wojtusia z Popielnika), ślad odcisnął również wspomniany już John Glacier. Do jednego z utworów dograł się również gitarzysta Adam Repucha, autor znanego Zabierz mnie do morza.

Lutto Lento – Legendo

Lutto Lento – Legendo 

01. Intro
02. Mortal Fools
03. Excerpt
04. VERSION Epilogue
05. Skarby Sezamu feat. Adam Repucha
06. POND (live)
07. Iskiereczka
08. Wheel
09. Horned Heart feat. Katarzyna Karpowicz
10. Angels feat. John Glacier
11. Untitled
12. Fern Flowers

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →