„Noisia Invites” w Groningen to już przeszłość

Rossum
News
"Noisia Invites" w Groningen to już przeszłość

Holenderskie trio Noisia zakończy wspólną działalność wraz z końcem 2021 roku. W Groningen, rodzinnym mieście muzyków, właśnie odbyła się ostatnia w historii edycja Noisia Invites. Pełen set już dostępny!

Noisia zagra ostatnią trasę koncertową Farewell Tour

Z kilkunastomiesięcznym opóźnieniem Noisia wyruszyli w swoją ostatnią wspólną trasę koncertową. Planowo grupa miała zakończyć działalność w grudniu 2020 roku jednak, podobnie jak w przypadku tysięcy innych muzyków, ich plany pokrzyżowała pandemia.

Przeczytaj także: Pełen live set Noisia z VISION Kingsnight 2021 już dostępny!

Od połowy września 2021 roku Holendrzy zwiedzają Europę, następnie udadzą się do Stanów Zjednoczonych gdzie zagrają ostatnie sześć koncertów, a listopad i grudzień będą ponownie stać pod znakiem europejskich show. Dotychczas nie pojawiła się jeszcze polska data, ale wciąż trzy daty przypadające na występy na Starym Kontynencie mają status TBA. Są nimi 3, 4 oraz 11 grudnia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NOISIA (@noisia_official)

Noisia i Groningen

Wspólna przygoda Noisia rozpoczęła się 21 lat temu, w roku 2000, w miejscowości Groningen w Holandii. To właśnie tam Thijs de Vlieger, Nik Ross i Martijn van Sonderen rozpoczęli wspólną pracę nad swoim producenckim warsztatem co doprowadziło do wydania pierwszego oficjalnego singla jako Noisia 3 lata później w Nerve Recordings. Był nim Tomahawk.

Posłuchaj Tomahawk od Noisia

W tym samym mieście został zapoczątkowany cykl eventów Noisia Invites, który z biegiem lat rozprzestrzenił się poza granice Holandii.

Noisia Invites po raz ostatni

Niestety tak to w życiu bywa, że po pierwszym razie musi też przyjść czas na ten ostatni. 8 października 2021 roku w De Oosterpoort miała mieć miejsce ostatnia w historii edycja Noisia Invites w rodzinnym mieście muzyków. Oprócz głównych gwiazd wieczoru, swoje sety zaprezentowali Posij, Ivy Lab, The Gaslamp Killer, Camo & Krooked oraz Imanu z Buunshinem.

Sprawdź: Buunshin szczerze o byciu muzykiem w czasie pandemii

Ku niczyjemu zaskoczeniu organizatorzy musieli zorganizować identyczne wydarzenie dzień później z uwagi na bardzo wysoki popyt na bilety. Takim sposobem oficjalnie ostatnia edycja Noisia Invites w Groningen miała miejsce w sobotę, 9 października.

Tej nocy Holendrom towarzyszyła ekipa filmowa, która nagrała ich pełen występ. Ponad 90-minutowy – w stu procentach spontaniczny – set pojawił się w serwisie YouTube.

Nasze ostatnie Noisia Invites w Groningen. To było magiczne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i każdemu kto wspierał nas przez te lata.

– czytamy w opisie filmu.

Noisia @ Noisia Invites 2021 [Final Groningen Edition]Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →