Na Spotify startuje „DJ Mixes”, czyli nowa oferta streamingowa

Fot. Daniella Midenge
News
Adam Beyer

Platforma Spotify dodała właśnie do oferty nowe miksy DJ-skie. W ten sposób umożliwiła dodawanie  autorskich setów w ich oryginalnej długości. Pilotażowo będą one dostępne w 8 krajach (Wlk. Brytanii, Irlandii, Holandii, Japonii, Indonezji, Filipinach, Australii i Nowej Zelandii).

Adam Beyer, Noisia i inni startują na DJ Mixes

Na pierwszy rzut startują mixy Noisii, Adama Beyera, Shingo Nakamary i MOTi. Póki co nowy pomysł Spotify nastręcza jeszcze sporo pytań. Nie jest do końca jasne, w jaki sposób będzie można zarabiać na swoich setach oraz kto je będzie miał prawo umieszczać. DJ Mixes będzie zatem z czasem mocno ewoluować.

DJ Mixes zapewnia zintegrowane miejsce, w którym artyści mogą bezproblemowo tworzyć i łączyć się z publicznością. Z okazji dzisiejszej premiery DJ-e AmyElle, Adam Beyer, Shingo Nakamara, MOTi i Noisia wydali na naszej platformie swoje własne miksy – Spotify.

 

DJ Mixes Spotify

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy miksy DJ-skie trafiły na Spotify: było wiele przykładów miksów ze starszych albumów CD prezentowanych na platformie lub za pośrednictwem podcastów, ale rzadko w formacie utwór po utworze. Licencjonowanie miksów DJ-skich do przesyłania strumieniowego może być wyzwaniem, dlatego usługi streamingu zasadniczo nie miały do ​​tej pory szerokiego wyboru takich miksów, a wiele albumów z miksami wydanych w erze płyt CD nie jest oficjalnie dostępnych na Spotify.

Mixy DJ-ów dopiero zaczynają się pojawiać, więc fani powinni spodziewać się, że nasz projekt będzie ewoluować z czasem

– zespół Spotify.

Mixes na Spotify

Na Spotify znajdziemy również inną usługę o nazwie Mixes. Chodzi o playlisty „proponowane dla Ciebie”. Algorytm na podstawie wcześniejszych odsłuchań utworów, które Ci się podobają, typuje nową listę. Jest segregowana według gatunków, artystów czy dekad muzycznych. Np. „Drum & Bass Mix„, „2000 Mix„, „Flowdan Mix„. Te składanki są automatycznie aktualizowane. Trzeba jednak pamiętać, że są to po prostu zbiory utworów, a nie mixy didżejskie specjalnie przygotowywane dla Spotify.

Choć wydaje się to atrakcyjne i wygodne, to jednak cień podejrzeń rzuca na algorytm możliwość kształtowania naszego gustu i powolnego jego zmieniania. Muzyka undergroundowa, ambitna, trudna może z czasem zostać wyparta przez mainstreamowe produkcje. Co przyniesie przyszłość? Póki co bacznie przyglądajmy się zmianom i trendom technologicznym.

Spotify Mixes

Są zaprojektowane tak, abyś mógł się rozwijać, więc wezmą pod uwagę Twój gust, aby pomóc Ci odkryć i zagłębić się w twórczość ulubionego artysty, jakiś gatunek lub dekadę

— Spotify.

Playlisty są udostępniane zarówno użytkownikom Premium, jak i Free Spotify.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →