Muzycy bardziej narażeni na problemy psychiczne?

News

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania mające na celu wykazanie z jakimi problemami zmagają się muzycy i czym one grożą. Wyniki są bardzo niepokojące.

Brytyjska fundacja Help Musicians UK, która na co dzień pomaga artystom w potrzebie, w 2015 roku przeprowadziła ankietę „Can Music Make You Sick”. Badanie miało wykazać z jakimi problemami zmagają się artyści i czym one grożą. Wzięło w nim udział ponad 2200 osób (ok. 1200 mężczyzn i 1000 kobiet), w większości w wieku od 18 do 35 lat.
Okazuje się, że aż 71% respondentów przez swoją pracę doświadczało uczucia niepokoju i ataków paniki, a 65% cierpiało na depresję. Według Help Musicians UK wskaźniki te są trzy razy wyższe niż w przypadku osób wykonujących inne zawody!
Ankietowani najczęściej skarżyli się na fatalne warunki pracy, trudność w utrzymaniu się z muzyki, aspołeczne godziny pracy, wyczerpanie fizyczne, niemożność zaplanowania czasu i własnej przyszłości oraz niedocenianie ich pracy.
Większość ankietowanych reprezentuje scenę rockową, jednak przykładów w świecie muzyki elektronicznej nie trzeba szukać daleko. Do problemów psychicznych spowodowanych pracą przyznali się m.in. Benga i Ben Pearce.
Zobacz też:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →