Muzikanova Podcast 15 – Underground Perception

Podcast

Przed Wami kolejny odcinek Muzikanova Podcast. Tym razem ekskluzywny mix nagrał dla nas warszawski kolektyw Underground Perception.

Underground Perception to grupa fanatyków starających się chronić świat przed złą muzyką – tak w skrócie. Underground Perception to cel, miłość do muzyki i ogromna pasja w jednym. To cztery przeróżne osobowości. Cztery mocne charaktery. Cztery specyficzne postaci, które dzięki swojemu indywidualizmowi, wnoszą w muzykę, która tworzą, coś niesamowitego.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kolektwy Underground Perception założony przez Memo i Ninję, w pózniejszym czasie wzmocnionym o Gema i Piotra S., aktywnie promuje muzykę house i techno na warszawskiej scenie klubowej.

 

 

Z członkami kolektywu Underground Perception postanowiliśmy porozmawiać o muzyce, produkcji i imprezach oraz zaprosić ich do nagrania kolejnej części naszych ekskluzywnych setów. Zapraszamy Was do przesłuchania Muzikanova Podcast 15 mixed by Underground Perception!

 

Muzikanova Podcast 15 – Underground Perception – SŁUCHAJ!

 

WYWIAD: UNDERGROUND PERCEPTION (Warszawa)

 

Początki Waszej przygody jako kolektyw Underground Perception sięgają 2008 roku. Można powiedzieć, że to dość 'młody’ projekt muzyczny. Opowiedzcie coś o sobie, jakie były początki Waszej współpracy, co było impulsem do powstania kolektywu oraz oczywiście skąd pomysł na nazwę Underground Perception?

 

Underground Perception powstało w głowach dwóch Piotrków (Ninja, Memo) na początku 2008 roku i miał to być projekt zajmujący sie tylko i wyłącznie produkcją muzyki. Po pewnym czasie dwóch naszych dobrych znajomych (Gem, Piotr S.) wpadło na pomysł, którego istotą miało być prezentowanie polskiej publiczności naszych ulubionych artystów z zagranicy. Postanowiliśmy połączyć swoje siły czego efektem było zaproszenie w listopadzie 2008 Redshape’a. Pomaga nam mnóstwo przyjaciół, bez których często nie moglibyśmy sobie poradzić. Dziś uważamy, że Underground Perception to kolektyw silnie promujący ambitną muzykę elektorniczną jak i duet producencki, który pracuje nad pokazaniem światu warszawskiego brzmienia. Jeśli chodzi o nazwę kolektywu, to powstała ona spontanicznie, dosłownie w kuchni przy herbacie…

 

Underground Perception to dość tajemnicza instytucja. W Internecie nie znajdziemy Waszej oficjalnej biografi, ani żadnych zdjęć. Czy staracie się wytworzyć wokół siebie pewną aurę tajemniczości, chęć pozostania w 'undergroundzie’?

 

Chcemy po prostu pokazać ludziom muzyke, która nie dociera do Polski.
Nie ma w Internecie naszej biografii, bo w większosci przypadków nikogo ona nie interesuje. Liczy sie tylko muzyka, dzięki której budujemy swoją tożsamość w oczach potencjalnych odbiorców.

 

 

Underground Perception to także cykl imprez, na które zapraszani są nietuzinkowi artyści. To własnie Wy sprowadziliście do Polski m.in.: Roberta Hooda, Tame Sumo, Levona Vincenta, Tony’ego Lionni, Marcela Dettmana czy też Steffi. Szykujecie w przyszłości jeszcze jakieś muzyczne niespodzianki?

 

Obecnie oczekujemy się do przyjazdu Juana Atkinsa (22.05). Mamy zapełniony kalendarz do końca roku, część imprez organizujemy dla klubu, pewną część dla siebie. Z klubami żyjemy w symbiozie, dlatego możemy sie wspólnie rozwijać. Informacje o nadchodzących imprezach będą ukazywać sie na bieżąco, w grudniu sprowadzamy producenta, który bedzie pierwszy raz w Polsce i jest dużą gwiazdą ;). Czekamy także na potwierdzenie dwóch artystów, którzy grali na festiwalu w Płocku w 2009. W listopadzie zagra gwiazda i żywa legenda brytyjskiej sceny Techno, dodatkowo chcielibyśmy znów zaprosić Bena Klocka – w minionym roku nie udało się to – musieliśmy odwołać imprezę. To, że możemy zapraszać tych wszystkich artystow nie zawdzięczamy tylko sobie, ale przede wszystkim właścicielom nieistniejacego juz klubu Tomba Tomba i obecnie prężnie działającemu klubowi M25 – Eli i Krystianowi.

 

Czy muzycznie bliżej Wam do Detroit czy do Berlina?

 

Inspiracje czerpiemy równolegle z Detroit i Berlina. Najlepsza muzyka przychodzi zza oceanu, ale najlepsze imprezy odbywają się u sąsiadów. To co się działo w tych miastach przez ostatnie dwie dekady ukształtowało nasze upodobania i ukierunkowało do dalszego wspólnego działania. Ciałem, duchem i sercem jesteśmy w Warszawie. Pragniemy stworzyć równie wyjątkowe warszawskie brzmienie.

 

 

Wiem, że UP to nie tylko kolektyw DJ’ski lecz także producencki. Kiedy możemy spodziewać się Waszego pierwszego wydawnictwa? Z jakiego sprzętu korzystacie przy produkcji muzyki?

 

Kiedy będziemy gotowi, na pewno wystartujemy na swojej 12”. Jesteśmy na tyle związani z przeszłościa, ze nie zrobimy nic w digitalu, chyba że równolegle. Coś co możesz dotknąć, powąchać i schować do case’a ma wartość ponadczasową. Kiedyś przez pewien czas graliśmy z Serato – ponad połowy plików już nawet nie mamy, płyt nie sprzedajemy, każda jest cenna. Głowny cel naszej wspołpracy – winyl, analog i raw shit !

 

Jeśli chodzi o equipment, to sprawa jest trudna. Nie ma żadnej tajemnicy co jest naszą podstawą – Logic + E-mu SP1200 + Roland Juno 106 i software. Dodatkowo mamy 2 baaaardzo stare Korgi, ktrórych już używamy sporadycznie. Podstawą jest Roland Juno-D, który o dziwo służy tylko jako klawiatura Midi. Staramy się stopniowo wycofywać software, ale głównym powodem opóźnienia jest cena instrumentów analogowych. Wszystko co tworzymy, wydaje się nam ciągle niedoskonałe i niesatysfakcjonujące, dlatego ten proces ciągnie się tak długo. Mieliśmy już kilka mocnych feedbackow dlatego brniemy ku końcowi 😉

 

Jakbyście określili kondycję polskiej sceny klubowej? Progres czy regres?

 

Progres…małymi kroczkami.

 

 

Jak widziecie markę Underground Perception za 5 lat? Własny label, produkcje i międzynarodowe występy?

 

Heh. Ciężko powiedzieć co bedzie jutro. Cały czas dążymy do spełnienia naszych marzeń i fajnie byloby, gdyby pewnego dnia okazało się, że to co robimy nie poszło na marne. Oczywiście chcemy założyć własny label i chcielibyśmy zaistnieć oraz współpracować z atystami z całego świata. Nie chcemy być kolejnym net labelem, który wydaje, tylko po to aby wydawać albo spamując profilem na myspace.

 

Możesz powiedzieć coś więcej o nagranym przez Was mixie? Gdzie został nagrany i w jaki sposób wyselekcjonowaliście numery?

 

Każdy z nas miał inną wizję tego podcastu, więc postanowiliśmy, że spotkamy się pewnego dnia w naszym skromnym studiu, staniemy przed deckami i zagramy to co najbardziej lubimy. I tak też się stało. Spotkaliśmy się, wyjeliśmy nasze ulubione plyty i dobrze sie bawiliśmy. Co z tego wyszlo? Hm…brudno i 100% Underground Perception! Jakość niektórych utworów pozostawia wiele do życzenia – to stare płyty, niekiedy z lat 80, nagraliśmy to na 2x gramofon Technics i mixer Allen & Heath wspomagając sie CDJ Pioneer.

 

Dzięki za rozmowę!

 

Dzięki!

 

Wywiad przeprowadził: Mateusz 'Matik’ Szarafiński

Muzikanova Podcast to cykl mixów nagranych specjalnie dla serwisu muzikanova.pl. Do współpracy zaprosilismy dj’ów i producentów z całego świata. Nie zapomnimy również o naszym rodzinnym kraju – znajdzie się miejsce dla utalentowanych artystów z Polski. Czekamy na Wasze opinie, sugestie lub propozycje dotyczące Muzikanova Podcast.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →