Muzikanova Podcast 12 – Dub Kult

Podcast

Zapraszamy Was na dwunastą odsłonę Muzikanova Podcast! Tym razem o nagranie ekskluzywnego mixa poprosiliśmy Dub Kulta!

Muzyki prezentowanej przez Dub Kulta nie da się jednoznacznie zakwalifikować. To wybuchowa mieszanka różnych gatunków – od house’u, poprzez minimal, aż po techno. Wielkimi fanami twórczości zdolnego Brytyjczyka są takie tuzy muzyki elektronicznej jak: Steve Bug, Richard Grey, Andy Weatherall, Sven Vaeth czy Ricardo Villalobos.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zapraszamy Was do przeczytania krótkiego wywiadu, który przeprowadziliśmy z Dub Kultem oraz do przesłuchania Muzikanova Podcast!

 

Muzikanova Podcast 12 – DUB KULT – ŚCIĄGNIJ!

 

 

WYWIAD: DUB KULT

 

Jakie były Twoje początki z muzyką klubową? Czy pamiętasz Londyn z okresu totalnej fascynacji gatunkami Balearic i Acid Housem, nielegalnymi imprezami, klubem Heaven itp., czy jest to dla Ciebie za wczesny okres w historii clubbingu?

 

Tak pamiętam ten okres. Niestety byłem zbyt młody aby uczestniczyć w legendarnych rave’ach przy autostradzie M25. To były lata 1987/1988 i pamiętam jak ludzie tłumami jechali na tę imprezę. Można powiedzieć, że w pewien sposób ten okres był dla mnie niezwykle nostalgiczny. Wczesne ravy miały na mnie ogromny wpływ, a fascynacja bass’em nigdy mnie nie opuściła.

 

 

Dj’em jesteś od ponad 15 lat. Jakie były Twoje początki z muzyką elektroniczną?

 

Prawdę mówiąc po raz pierwszy z undergroundowym środowiskiem oraz muzyką elektroniczną zetknąłem się dzięki Hip Hop’owi. Gatunek ten był wtedy bardzo elektroniczny, był także pewną alternatywą oraz muzyką idealną do studia. Pamiętam jak w szkole organizowaliśmy akcję kopiowania kaset, żeby móc posłuchać dobrej muzyki. Wkrótce po tym odkryłem kilka pirackich stacji radiowych, na których na okragło leciały undergroundowe Techno, Acid House oraz House. O ile dobrze pamiętam w tym okresie pirackie radia przeżywały swój największy rozkwit. Takiej muzyki jak wtedy nie gra się już na żadnym znanym mi radiu.

 

Swoją pierwszą produkcję wydałeś ponad 10 lat temu. Jak ewoulował Twój styl na przestrzeni tych lat?

 

Bardzo ciężko jest mi powiedzieć dokładnie jakie zmiany nastapiły w moim stylu na przestrzeni tych wszystkich lat ponieważ jestem w samym centrum tego wszystkiego. Zawsze staram się jednak szukać czegoś nowego. Kiedy wykorzystam już jakiś pomysł w swojej produkcji, przy kolejnym utworze już go nie powielam.

 

Z pochodzenia jesteś półindyjczykiem i półbrytyjczykiem. Czy ma to jakikolwiek wpływ na różnorodność w Twojej muzyce?

 

Myślę, że ma to wpływ na wszystko co robię. Zawsze staram się dążyć do celu i spoglądać na świat w pewien alternatywny sposób.

 


Po znakomitych wydawnictwach dla takich renomowanych wytwórni jak: Traum, Arcola and Raum…Musik postanowiłeś założyć swój własny label – Living Records. W 2009 roku jej nakładem ukazała się Ep’ka naszego rodaka Jurka Przezdzieckiego. Jak się poznaliście i co sądzisz o jego muzyce?

 

Jurka poznałem kilka lat temu, kiedy grałem na imprezie w Polsce, za pośrednictwem jego przyjaciela – Bshosa. Mam wielki szacunek do umiejętności producenckich Jurka – dobra jakość, melodia i jego muzyka jest po prostu nieco inna.


Jak przebiega u Ciebie proces produkcji utworu? Tworzysz gdy jesteś na fali czy spędzasz w studio całe dnie?

 

Czasami mam w głowie pewien pomysł, może to być tylko jeden sampel. Często jest tak, że siedzę w studiu cały dzień i odkrywam coś zupełnie nowego. Najlepsze jednak pomysły powstają kiedy kupię jakiś nowy sprzęt i testuję go tak długo, aż nie poznam wszystkich jego możliwości.


Na swoim koncie masz już pokaźną ilość EPek i remixów. Masz w planach wydanie albumu?

 

Pracuję nad materiałem na album. Nie znajdziemy na nim jednak muzyki, którą gram normalnie w klubie. Dla mnie album musi mieć klimat, wyróżniać się. Będzie on bardziej w stylu down tempo. Do jego nagrania zaprosiłem niezwykle utalentowanego wokalistę folkowego. Cały materiał jest już nagrany, trzeba go teraz tylko dokończyć.

 

 

Występujesz głównie na żywo. Z jakiego sprzętu korzystasz podczas swoich występów?

 

Używam laptopa, na którym mam Ableton Live, kontrolera UC-33 oraz Mikro Korg. Mam także Isadora do kontroli wizualizacji w czasie rzeczywistym, także za pomocą Abletona.

 

Możesz powiedzieć coś więcej o nagranym przez Ciebie mixie? Gdzie został nagrany i w jaki sposób wyselekcjonowałeś numery?

 

Nagrałem go w domu używając do tego Abletona. Uwielbiam elestyczność jaką mi daje ten program. Jest to po prostu zestaw utworów, które bardzo lubię. Mam nadzieję, że Wam też się spodobają!

 

Dzięki za rozmowę!

 

Dzięki!

 

Wywiad przeprowadził i przetłumaczył: Mateusz 'Matik’ Szarafiński

 

Muzikanova Podcast to cykl mixów nagranych specjalnie dla serwisu muzikanova.pl. Do współpracy zaprosilismy dj’ów i producentów z całego świata. Nie zapomnimy również o naszym rodzinnym kraju – znajdzie się miejsce dla utalentowanych artystów z Polski. Czekamy na Wasze opinie, sugestie lub propozycje dotyczące Muzikanova Podcast.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →