Muno.pl Podcast 98 – Daniel Czarnecki

News

Zapraszamy na kolejny, redaktorski podcast! Tym razem postać znana Wam na naszym portalu od wielu lat - przed Wami dźwięki od Daniela Czarneckiego aka Popkids Vibes.

Bohater dzisiejszego podcastu to didżej, producent i zastępca redaktora naczelnego Muno.pl. Od ponad 5 lat możecie czytać jego teksty na naszym portalu, a jako Popkids Vibes jest obecny na klubowej scenie od ponad dekady.
Niegdyś sporo czasu spędzał w domowym studio, co zaowocowało release’ami w takich wytwórniach jak Ponton Music, Soundbar Records czy Tanztone Records. Jest znany z wysublimowanej selekcji, lawirującej między house i electronicą, którą miał okazję zaprezentować na jednej scenie z takimi artystami jak m.in. James Zabiela, Kollektiv Turmstrasse, Guillaume & The Coutu Dumonts czy Marbert Rocel.
Jesienny nastrój udzielił się jego didżejskiemu alter ego, co słychać w przygotowanym miksie. Podcast Daniela to melancholijna, spokojna i spójna całość na zamglone listopadowe wieczory.

MUNO.PL PODCAST 98 – DANIEL CZARNECKI


Pobierz: Muno.pl Podcast 98 – Daniel Czarnecki (+tracklista)


DANIEL CZARNECKI (POPKIDS VIBES / MUNO.PL) – WYWIAD

Kim jesteś?
Na co dzień redaktorem Muno.pl, bacznym obserwatorem sceny muzycznej, czasem didżejem.

Pierwsza muzyczna inspiracja, którą pamiętasz to…
Prawdopodobnie była to muzyka The Prodigy, jakoś w połowie lat 90. Kompletnie nie pamiętam jak na nich trafiłem, możliwe, że na MTV. Dopiero później odkryłem electro i techno dzięki dość łatwo dostępnym wówczas składankom typu Mayday, Loveparade…

Gdyby nie muzyka, to…
Może informatyka? Tak, mógłbym zostać „specem od komputerów”.
W muzyce ważne dla mnie jest…
Ciągłe odkrywanie nowego lub odkrywanie oldschoolowych brzmień na nowo. Lubię, kiedy za muzyką stoi ciekawy background, ciekawa historia.

W życiu ważna dla mnie jest…
Stabilizacja, by nie martwić się o to, co będzie za 5, 10 lat.
W kulturze klubowej nie podoba mi się…
Przesadna moda na techno, przynajmniej w Polsce. Z jednej strony mamy imprezy techno, z drugiej house’owe dyskoteki i bardzo niewiele pomiędzy. Mam nadzieję, że wkrótce oferta nieco się rozszerzy.
Najlepszy set zagrałem…
Kilka lat temu w nieistniejącym już klubie 8Bitów w Poznaniu. Kilkugodzinny set na sali zwanej palarnią, z gatunkową żonglerką i bardzo dobrą reakcją publiczności.

Utwór, który towarzyszyłby mi w samotnej podróży na koniec świata to…
W pierwszej chwili pomyślałem o Francis Harris – „You Can Always Leave” i niech tak zostanie.
Z reguły jestem skromny, ale najbardziej cieszę się, że udało mi się…
Zarabiać na życie dzięki muzyce 🙂
W najbliższym czasie zamierzam…
Wrócić do tworzenia muzyki. Mam masę nieskończonych od lat projektów, które przetrwały próbę czasu i nadal mi się podobają.
Czy możesz powiedzieć nam coś o nagranym przez Ciebie miksie?
Zrobiłem ścieżkę dźwiękową do spokojnego, jesiennego wieczoru. To zestaw klimatycznych utworów, które raczej nie nadają się do klubu. Lubię do nich ostatnio wracać.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Joanna Łączna
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →