Muno.pl Podcast 98 – Daniel Czarnecki

2 317
News

Zapraszamy na kolejny, redaktorski podcast! Tym razem postać znana Wam na naszym portalu od wielu lat - przed Wami dźwięki od Daniela Czarneckiego aka Popkids Vibes.

Bohater dzisiejszego podcastu to didżej, producent i zastępca redaktora naczelnego Muno.pl. Od ponad 5 lat możecie czytać jego teksty na naszym portalu, a jako Popkids Vibes jest obecny na klubowej scenie od ponad dekady.
Niegdyś sporo czasu spędzał w domowym studio, co zaowocowało release’ami w takich wytwórniach jak Ponton Music, Soundbar Records czy Tanztone Records. Jest znany z wysublimowanej selekcji, lawirującej między house i electronicą, którą miał okazję zaprezentować na jednej scenie z takimi artystami jak m.in. James Zabiela, Kollektiv Turmstrasse, Guillaume & The Coutu Dumonts czy Marbert Rocel.
Jesienny nastrój udzielił się jego didżejskiemu alter ego, co słychać w przygotowanym miksie. Podcast Daniela to melancholijna, spokojna i spójna całość na zamglone listopadowe wieczory.

MUNO.PL PODCAST 98 – DANIEL CZARNECKI


Pobierz: Muno.pl Podcast 98 – Daniel Czarnecki (+tracklista)


DANIEL CZARNECKI (POPKIDS VIBES / MUNO.PL) – WYWIAD

Kim jesteś?
Na co dzień redaktorem Muno.pl, bacznym obserwatorem sceny muzycznej, czasem didżejem.

Pierwsza muzyczna inspiracja, którą pamiętasz to…
Prawdopodobnie była to muzyka The Prodigy, jakoś w połowie lat 90. Kompletnie nie pamiętam jak na nich trafiłem, możliwe, że na MTV. Dopiero później odkryłem electro i techno dzięki dość łatwo dostępnym wówczas składankom typu Mayday, Loveparade…

Gdyby nie muzyka, to…
Może informatyka? Tak, mógłbym zostać „specem od komputerów”.
W muzyce ważne dla mnie jest…
Ciągłe odkrywanie nowego lub odkrywanie oldschoolowych brzmień na nowo. Lubię, kiedy za muzyką stoi ciekawy background, ciekawa historia.

W życiu ważna dla mnie jest…
Stabilizacja, by nie martwić się o to, co będzie za 5, 10 lat.
W kulturze klubowej nie podoba mi się…
Przesadna moda na techno, przynajmniej w Polsce. Z jednej strony mamy imprezy techno, z drugiej house’owe dyskoteki i bardzo niewiele pomiędzy. Mam nadzieję, że wkrótce oferta nieco się rozszerzy.
Najlepszy set zagrałem…
Kilka lat temu w nieistniejącym już klubie 8Bitów w Poznaniu. Kilkugodzinny set na sali zwanej palarnią, z gatunkową żonglerką i bardzo dobrą reakcją publiczności.

Utwór, który towarzyszyłby mi w samotnej podróży na koniec świata to…
W pierwszej chwili pomyślałem o Francis Harris – „You Can Always Leave” i niech tak zostanie.
Z reguły jestem skromny, ale najbardziej cieszę się, że udało mi się…
Zarabiać na życie dzięki muzyce 🙂
W najbliższym czasie zamierzam…
Wrócić do tworzenia muzyki. Mam masę nieskończonych od lat projektów, które przetrwały próbę czasu i nadal mi się podobają.
Czy możesz powiedzieć nam coś o nagranym przez Ciebie miksie?
Zrobiłem ścieżkę dźwiękową do spokojnego, jesiennego wieczoru. To zestaw klimatycznych utworów, które raczej nie nadają się do klubu. Lubię do nich ostatnio wracać.

Fot. Joanna Łączna