Michał Wolski zapowiada nowy album

2 574
Zapowiedzi

Jeszcze w tym miesiącu ukaże się trzeci album Michała Wolskiego. Zapowiada go utwór "The Hollow Metal Tube", którego odsłuch znajdziecie w newsie.

Michał Wolski to osoba mocno zakorzeniona w warszawskiej scenie elektronicznej. To nie tylko świetny producent i DJ, ale również dziennikarz muzyczny, współtwórca projektu Funfte Strasse i część społeczności Warsaw Electronic Festival. Artysta na nowy rok przygotował dla swoich fanów niespodziankę – trzeci album!
Trzeci album mojego autorstwa, który ukaże się w pierwszej połowie stycznia pod szyldem prowadzonego przeze mnie wydawnictwa, czyli Minicromusic Rec., stanowi połączenie dwóch biegunów – delikatności i zwiewności, zawartych w melodiach tworzonych przez lekkie syntezatorowe brzmienia, z mocną, intensywną rytmiką, czego kręgosłup stanowi wyrazista stopa i głęboki bas. – mówi Michał Wolski.
Od dawna chodziła za mną chęć połączenia intensywności i mocy z ładunkiem nieco bardziej refleksyjnym, czasem melancholijnym, przy jednoczesnym zachowaniu płynności i taneczności techno. Mam poczucie, że udało mi się osiągnąć ów cel, choć jest to prawdopodobnie przekonanie niezbyt istotne dla słuchaczy – każdy, kto usłyszy album, każdy utwór z osobna, znajdzie coś innego i zupełnie inaczej opisze to, z czym ma do czynienia. Po cichu liczę jednak na to, że uda się wprawić słuchaczy w pozytywny nastrój, że Ci odnajdą coś wartościowego pośród „proponowanych” przeze mnie dźwięków… to jednak jest już całkowicie poza mną.
Jako próbkę nagrań, które wkrótce będzie można znaleźć w albumie, oddaję w Wasze ręce utwór, który powstał najpóźniej, który poniekąd wieńczy wielomiesięczną pracę – „The Hollow Metal Tube” – dodaje artysta.
Polecamy zaglądać na stronę Minicromusic Rec, z której za kilka dni będziecie mogli pobrać cały album. Tymczasem słuchamy wspomnianego „The Hollow Metal Tube”. Co o nim sądzicie?