Loefah – ikona dubstepu w Poznaniu

Artykuł

Ze względu na wkład jaki wniósł w rozwój gatunku oraz to, ile znaczy dla innych producentów nazywany jest „bastionem dubstepu”. Loefah już jutro zagra w Poznaniu.

Jego pojawienie się w szeregach legendarnego kolektywu producencko – didżejskiego DMZ stanowi punkt zwrotny w rozwoju gatunku. Jego remiksy dla Skreama i najświeższe releasy tylko utwierdzają to ogólne przekonanie. Mowa uczywiście o Loefah – chodzącej legendzie, która jak mało kto przyczyniła się do wzrostu popularności dubstepu i jak mało kto wytycza nowe ścieżki w rozwoju tego gatunku.
 
Zarówno w filozofii, jak i codziennym języku Loefah podstawowym i elementarnym pojęciem jest bas. Dub przed nim i dub po nim to dwa różne światy: Loefah jako jeden z nielicznych didżejów schodzi poniżej magicznej granicy 30Hz. Górna scena Eskulapa ze spektakularnym nagłośnieniem (dla przypomnienia: 2x Subbas Meyer 650-p na stronę, 4 moduły DAS 28A na stronę plus wzmacniacze Crest) wydaje się być stworzona dla tego rodzaju muzycznych ekscesów.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Loefah oprócz typowego dla dubstepowców mieżdżacego basu charakteryzuje się wybrednym uchem i ekstrawaganckim podejściem do łamania rytmów. Jego wczesne eksperymenty z rytmiką pozwalają mu w absolutnie nowatorski i rewolucyjny sposób miksować utwory, w których połamane bity są prawdziwym majstersztykiem, a przy tym cały czas słyszymy niepowtarzalne, charakterystyczne dla niego ciężkie, wibrujące i wbijające w parkiet brzmienie basu – jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

W Poznaniu amatorów podobnej filozofii imprezowej nie brakuje, więc można spodziewać się najlepszego. Jeśli wspomnieć, że londyńskiej ikonie towarzyszyć będzie Sgt. Pokes, a więc doskonale znany fanom dubsepu MC, wsławiony rozkręcaniem najgorętszych rejwów, będzie to wystarczająca zachęta.

 

 

Jednak obraz wieczoru nie byłby pełen, gdybyśmy nie dodali, że eskulapowy subsystem zostanie też przetestowany przez renomowanych poznańskich fanatyków ciężkiego podbicia: Feelaza, Mentalcuta oraz ekipę Dubside Crew (Mizu, Aniou, Grabadub). Poza tym swoje sety zaprezentują: Buszkers, Piotruś Pan a chillout w ich wykonaniu nie będzie aż tak chill, jak mogłoby się wydawać. Wizualizacje zapewni VJ 100na. Impreza będzie częścią jubileuszu Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, która świętując 15-lecie współorganizuje 15 imprez w różnych miastach Polski w różnych klimatach muzycznych.

 

więcej: impreza 15×15 feat. Loefah 06 luty 2009 @ ACK Eskulap, Poznań

 

źródło: materiały promocyjne organizatoraPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →