Łódzka Parada Wolności powraca w lipcu

fot. archiwum Adama Radonia
News
Łódzka Parada Wolności powraca w lipcu

Plotki zostały potwierdzone! Łódzka Parada Wolności powraca na ulicę Piotrkowską 30 lipca 2022! Czy planujecie wpaść na tę kultową imprezę?

Parady Wolności symbolem klubowej Łodzi

Łódzka Parada Wolności, wzorowana na berlińskiej Love Parade, była wielkim wydarzeniem i tanecznym świętem, jakie przez lata łączyło krajową scenę techno/house/jungle. W latach 90. ekipa związana z łódzkimi DJ-ami i muzykami skupionymi wokół New Alcatraz Underground Party Organization (środowisko artystów związanych z klubem New Alcatraz przy Piotrkowskiej – obecne tereny OFF Piotrkowska) stworzyła pionierski festiwal kultury klubowej. Barwny korowód ciężarówek z soundsystemami jechał ulicą Piotrkowską, wzbudzając sensację i zachwyt (a czasem złość) okolicznych mieszkańców. Parada kończyła się zwyczajowo mega-rave’em w Hali Skorupki, gdzie przez kilka edycji wystąpili tacy artyści, jak Josh Wink, Denki Groove, Ratpack oraz polskie ekipy: Base Club, Sonic Trip czy DJ Dukee.

Łódzka Parada Wolności powraca w lipcu

Parada Wolności w Łodzi – Techno Festival – Rok 1999

Plotki zostają potwierdzone – techno parada powraca 30 lipca 2022

Tuż po ukazaniu się książki Techno Wulkan w łódzkim środowisku elektronicznym rozgorzała dyskusja na temat możliwości powrotu parady. Pamiętajmy, że kolejne edycje imprezy zostały kiedyś zablokowane przez prawicowego prezydenta miasta – Jerzego Kropiwnickiego. Dziś jest inaczej, ponieważ po długich negocjacjach Prezydent Hanna Zdanowska zezwoliła na Paradę Wolności, która odbędzie się podczas Święta Miasta Łodzi i jego 599. urodzin.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Parada została zaplanowana na sobotę, 30 lipca. Rozpocznie się o godz. 18:00 na ul. Piotrkowskiej. Spotkają się tu dwa pokolenia, ci, którzy bawili się wtedy z nami, i ich dzieci. Hasłem tej edycji będzie: „Tańcz, baw się i bądź wolny”. Wolność to nie tylko hasło, ale także jeden z naszych ideałów. Wyrazimy naszą solidarność z Ukrainą, pokażemy brak zgody na wojnę, tak jak w 2001 r. wyraziliśmy protest wobec ataków na World Trade Center.

– mówi jeden ze współorganizatorów, Adam Radoń

Czy Parada Wolności powróci na dobre?

Kiedyś Parada był swoistym techno festiwalem, wraz z imprezą główną i konkursem DJ-skim. Rafał Baran, który ponownie jest producentem tego wydarzenia, sugeruje, że parada ma szanse wrócić do Łodzi na stałe i rozwijać się znowu do formuły festiwalu. W tym roku jej częścią będzie podróż sentymentalna – wystawa fotografii z pierwszych edycji, na której zdjęcia może pokazać każdy zainteresowany. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce!

Parada Wolności w Łodzi 2002Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →