Kraftwerk został przyjęty do Rock & Roll Hall Of Fame

Fot. Materiały promocyjne
News
Kraftwerk w Galerii Sław Rock & Rolla

Pionierzy elektroniki zostali uhonorowani przez Pharrella Williamsa, Depeche Mode i LCD Soundsystem.

Kraftwerk w Galerii Sław Rock & Rolla

W ubiegły weekend miała miejsce 36. gala wprowadzenia kolejnych wykonawców do słynnej Galerii Sław Rock & Rolla (Rock & Roll Hall Of Fame). Wydarzenie z udziałem publiczności odbyło się w Rocket Mortgage FieldHouse, w stanie Cleveland. W czasie jego trwania do muzycznej elity została wprowadzona legendarna elektroniczna grupa Kraftwerk.

Uhonorowany przez Pharrella Williamsa, Martina Gore’a z Depeche Mode, Darryla McDanielsa z Run-DMC, Jamesa Murphy’ego z LCD Soundsystem i Philipa Oakeya z Human League, niemiecki czteroosobowy zespół otrzymał wyróżnienie obok LL Cool J, JAY-Z, Billy’ego Prestona i Randy’ego Rhoadsa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Official Red Carpet of the 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

Kraftwerk – mowy pochwalne

Przyjęcie Kraftwerk do Galerii Sław Rock & Rolla zostało ogłoszone w maju tego roku, po tym jak zespół był już sześciokrotnie nominowany do nagrody i za każdym razem spotykał się z odmową.

Witamy Kraftwerk w Rock & Roll Hall Of Fame . To jest naprawdę niesamowity moment dla muzyki, wszyscy powinniśmy być wdzięczni za Kraftwerk. Rock & Roll Hall of Fame to bardzo wyjątkowe miejsce, ale zamierzam zasugerować, abyśmy stworzyli nową nagrodę, zarezerwowaną dla wykonawców, którzy rzeczywiście wymyślili swój gatunek. Takim właśnie wykonawcą jest Kraftwerk – powiedział Pharrell w nagranym wcześniej wideo wyświetlanym podczas ceremonii.

Pharell mówił również o swojej osobistej relacji z zespołem. Muzyk poznał osobiście Floriana Schneidera, zanim ten zmarł w maju ubiegłego roku.

Wielu z moich znajomych artystów była i wciąż znajduje się pod wpływem Kraftwerk. Jestem szczęśliwy, że udało mi się spotkać Floriana Schneidera i przekazać mu, jak wiele jego muzyka znaczyła dla nas wszystkich – kontynuował Pharrell.

Niemiecki zespół był również wychwalany przez LCD Soundsystem, który w swoim drugim albumie Sound Of Silver nawiązał bezpośrednio do Kraftwerk, a wcześniej samplował kawałki Niemców.

Swoją miłością do grupy podzielił się  Martin Gore z Depeche Mode, opowiadając publiczności o wpływie Kraftwerk na jego własny gust muzyczny i drogę artystyczną, którą obrał.

Pharrell Williams i Florian Schneider. Fot. Endless, Endless

Rock & Roll Hall Of Fame 2021

W roku 2021 do owego prestiżowego grona przyjęci zostali także tacy wykonawcy, jak m.in.: Gil Scott-HeronTina TurnerFoo Fighters, JAY-Z, LL Cool JCharley Patton, The Go-Go’s, Carole King i Todd Rundgren.

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →