Polski teledysk wśród 20 najlepszych klipów z całego świata

News

W zeszłym roku z nominacją dla Bokki, w tym dla Oly. - Polacy drugi raz z rzędu podbijają festiwal SXSW w Texasie.

W środę, 7 lutego ogłoszono nominacje w kategorii Wideoklipów festiwalu SXSW 2018 (South by Southwest). Wśród nominowanych są m.in Jay-Z, Capital Cities oraz teledysk do piosenki młodej, polskiej wokalistki Oly. – „Growing Young„, zrealizowany przez ekipę, która w tamtym roku zapisała się na kartach historii festiwalu jako pierwsza z nominacją dla polskiego teledysku. Sytuacja nominacji dwa lata pod rząd jest bardzo rzadka i mocno bezprecedensowa na tak dużym festiwalu, jakim jest SXSW.
Klip w reżyserii Katarzyny Sawickiej jest jednocześnie dyplomem autora zdjęć Adama Romanowskiego. Prace twórców były już wcześniej doceniane na festiwalach takich jak Berlin Music Video Awards, Raindance Film Festival oraz YACH Festiwal. O Katarzynę już upomina się USA – na koncie oprócz dwukrotnej nominacji na SXSW, ma także reżyserię teledysku dla Thundercata.
Zdjęcia do klipu trwały 4 dni i były realizowane wspólnymi siłami grupy studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej w małej miejscowości pod Łodzią.

Festiwal filmu, muzyki i technologii SXSW w Austin, USA, to największe tego typu wydarzenie na świecie. Co roku gromadzi ogromną publiczność – ponad 400 tys. uczestników (sam festiwal filmowy odwiedziło w zeszłym roku ponad 70 tys. widzów). Wśród gości zeszłej edycji, pojawiły się największe gwiazdy filmu takie jak Ryan Gosling, James Franco, Ryan Reynolds, Jake Gyllenhall, Rooney Mara, Timothee Chalamet, Michael Fassbender i wielu innych. Nominacja w konkursie teledysków to niezaprzeczalnie jedno z największych wyróżnień dla tego typu formy filmowej nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale przede wszystkim na arenie międzynarodowej.
Festiwal SXSW 2018 rozpocznie się 8 marca i potrwa 12 dni.
Źródło: materiały prasowe
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →