José González w Polsce!

News

José González czarodziej nostalgicznych klimatów, jeden z największych talentów muzycznych XXI wieku wystąpi na koncertach w Poznaniu i w Warszawie 23 i 24 kwietnia.

Krystalicznie czysty głos, melancholijne melodie, głębokie akordy brzmiące jak u argentyńskich mistrzów gitary, to cechy charakterystyczne twórczości José González’a – jednego z największych talentów muzycznych XXI wieku. José González to skromny, a jednocześnie pełen twórczej pasji artysta, wokalista, gitarzysta i kompozytor. W swojej twórczości oddaje hołd takim twórcom jak Nina Simone, Chet Baker, Nick Drake, Caetano Veloso czy Cat Power.

Świat poznał jego talent za sprawą debiutanckiej płyty Veneer, na której znalazł się utwór  Heartbeats, który został wykorzystany w reklamie telewizorów Sony Bravia „z tysiącem kolorowych piłeczek“. Debiutancki album trafił do niemal miliona słuchaczy, uzyskując status platyny w Szwecji i Wielkiej Brytanii! Artysta został uhonorowany licznym nagrodami m.in. Szwedzkie Grammy dla „Nowej twarzy” w 2004 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drugi album, In Our Nature, ukazał się pod koniec 2007 roku i już w chwili premiery stał się wydarzeniem. Sukces komercyjny w żaden sposób nie zmienił wytyczonej drogi artystycznej Gonzáleza. W jego twórczości wciąż najważniejsza jest gitara i jego niezwykły głos. Na In Our Nature, poszerza swoje inspiracje, czerpiąc z amerykańskiej folk-rockowej alternatywy, słychać też dalekie echa afro-blues, a nawet afrobeatu. Na płycie znalazła się, kolejna coverova perełka, przejmująca wersja utworu Teardrop z repertuaru Massive Attack. „Po prostu piękne” lub „pięknie proste” – to najczęstsze określenia jego muzyki.

José González występ w ramach tournee albumu 'In Our Nature’
23 kwietnia 2008
CK Zamek / Poznań
ul. Św. Marcin 80/82 / godz. 20:00

24 kwietnia 2008
Klub Palladium / Warszawa
ul. Złota  7/9 / godz. 20.00
więcej informacji na www.goodmusic.com.pl

Sprzedaż biletów ruszyła 28 styczniaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →