Jamie Lidell powraca z nowym albumem

2 141
Zapowiedzi
Jamie Lidell powraca z nowym albumem

Jamie Lidell zakończył prace nad swoim najnowszym albumem zatytułowanym po prostu 'Jamie Lidell'. Płyta trafi na sklepowe półki w lutym przyszłego roku.

Jamie Lidell to brytyjski producent muzyczny, który swoje pierwsze kroki stawiał w zespole Subhead. Dużą popularność przyniósł artyście doskonale przyjęty przez krytyków album „Multiply” z 2005 roku dla legendarnej wytwórni Warp Records. Kolejne wydawnictwa Lidella dla brytyjskiego labelu to „Jim”, za które Jamie otrzymał nagrodę ‚Best Pop/Rock Album’ przyznawaną przez Independent Music Awards oraz „Compass” z 2010 roku.
Artysta wspaniale opanował muzyczną konwencję wywodzącą się z lat sześćdziesiątych, używając środków właściwych dla klasycznego soulu, jak i tych skrajnie nowoczesnych, od beat-boxów po IDM-ową produkcję.
Najnowsza płyta długogrająca artysty będzie nosić tytuł po prostu „Jamie Lidell” i ukaże się 19 lutego 2013 roku. Calość materiału na krążek powstawała w domowym studio Lidella w Nashville w Stanach Zjednoczonych. Inspiracją do nagrania albumu były dla Jamiego analogowe dźwięki syntezatorów oraz twórczość takich artystów jak: Mtume, Cameo, New Jack Swing, Bobby Brown czy George Clinton.
Poniżej znajdziecie odłuch numeru „What A Shame” pochodzącego z albumu „Jamie Lidell”.
Jamie Lidell – Jamie Lidell [Warp Records]

Data wydania: 19.02.2013
Tracklista:
01. I’m Selfish
02. Big Love
03. What A Shame
04. Do Yourself a Faver
05. You Naked
06. why_ya_why
07. Blaming Something
08. You Know My Name
09. So Cold
10. Don’t You Love Me
11. In Your Mind