INTRO Festival 2019 przeszedł do historii – zobacz aftermovie

News

Energetyczna mieszanka muzyki, światła, sztuki i nowych technologii - INTRO Festival 2019 za nami. Trzy sceny zlokalizowane wokół Zamku Piastowskiego w połączeniu z oprawą artystyczną przyciągnęły setki gości.

INTRO Festival 2019 – podsumowanie

3 sceny, 2 dni, 46 artystów, tysiące uczestników i 1 miejsce – Zamek Piastowski w Raciborzu. Tegoroczna edycja INTRO Festival za nami. Podczas imprezy, która odbyła się 12-13 lipca, bawiło się na terenie Beach Stage i Zamku ok. 7 tys. osób, w tym 4,5 tys. w Parku Zamkowym oraz na bulwarach nadodrzańskich, które stały się swego rodzaju miasteczkiem festiwalowym. Jednak niepowtarzalny klimat inicjatywy odczuwalny był w całym mieście.

INTRO Festival 2019 – zobacz aftermovie

Atmosferę, która panowała w Raciborzu w dniach wydarzenia pomaga oddać filmowe podsumowanie festiwalu. Aftermovie szóstej edycji INTRO Festival jest już dostępne:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

INTRO Festival kolejny raz przybrał dwudniowy format. Na łącznie 3 scenach wystąpiło niemal 50 artystów z Francji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Włoch oraz Polski. Wśród głównych gwiazd znaleźli się BOOKA SHADE, EELKE KLEIJN, ACID ARAB, ONUKA, MAX COOPER oraz STRöME synth. Główna scena stanęła na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, na bulwarach ulokowano Beach Stage oraz GOA, ponadto można było pobawić się na dodatkowej scenie Silent Disco w strefie Taurona.

INTRO Festival 2019 – opinie

Przeczytaj, jakie wrażenia mają artyści oraz organizatorzy po INTRO Festiwalu:

Szymon Weiss, twórca Weiss Video Orchestra:

Na INTRO Festiwal wystąpiliśmy po raz pierwszy. To było cudowne doświadczenie. Odnieśliśmy wrażenie, że odbiór naszego koncertu był znakomity. Przygotowania wymagały mnóstwa pracy. Spektakularna forma sceniczna zobowiązuje do stworzenia adekwatnej treści muzycznej. To print festiwal. Miejsce jest świetnie zaaranżowane. Organizatorzy świetnie połączyli klasykę architektury z nowoczesnością aktów koncertowych, dlatego w zasadzie nasz mariaż symfoniczno – elektroniczny dobrze się tu wpisał. Weiss Video Orchestra dla organizatorów koncertów może wydawać się ryzykownym przedsięwzięciem, ze względu wymagania techniczne. I choć do dziś mamy to już znakomicie rozpracowane, to dla realizatorów dźwięku nasze rozwiązania są faktycznie zaskakujące.

Intro Festival

INTRO Festival 2019, fot. Magdalena Matusik

Tobias Weber z niemieckiej formacji STRöME:

To świetna lokalizacja dla festiwalu tego typu, moim zdaniem jedna z najciekawszych, w jakich graliśmy. Pokazuje niezwykły kontrast, który organizatorzy potrafili połączyć w jedno wydarzenie. Moją uwagę zwrócił szczególnie mapping kaplicy zamkowej, który po zmroku zrobił ogromne wrażenie.

Odyseusz Olbiński, jeden z twórców INTRO Festival:

Widzimy, że ożywienie bulwarów i stworzenie instalacji świetlnych również po drugiej stronie Odry było dobrym krokiem. Mamy partnera energetycznego – Tauron, dzięki czemu stworzyliśmy fajny mariaż w koncepcji naszego festiwalu. Wsparło nas również RAFAKO, nasz raciborski zakład, z bogatą historią. Niestety pogoda jak zwykle nas nie oszczędzała, ale frekwencja mimo tego dopisała. Słuchając opinii, że Intro jest charakterystyczne pośród innych wydarzeń i dobrze łączy średniowieczne mury z nowoczesnym światłem i dźwiękiem, utwierdza nas w przekonaniu, że pomysł ma sens i warto go rozwijać.

INTRO Festival 2019 – relacja

Przeczytaj relację Muno.pl z INTRO Festival 2019.

INTRO Festival 2019 – galeria zdjęć

Zobacz zdjęcia z festiwalu w galerii Muno.pl.

I co tu więcej mówić… Do zobaczenia za rok w Raciborzu!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →